Home Google Jak usunąć konto Google z telefonu?
Google - 29 września 2020

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Jak odłączyć telefon od konta Google krok po kroku

Zastanawiasz się jak odłączyć konto Google z telefonu? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak i tym artykule przedstawimy jak wykonać tę operację krok po kroku.

W dzisiejszych czasach telefonów komórkowych, tabletów, laptopów, kiedy większość spraw załatwiamy mobilnie przez Internet wydaję się, że konto Google jest niezbędne aby w tym że Internecie istnieć, oraz móc się komunikować w łatwy i szybki sposób. Korzyści z posiadania konta są dość spore. Wystarczy wymienić korzystanie z e-mail, czy map Google, czyli najbardziej dokładnej i aktualizowanej na bieżąco nawigacji, z której korzystają ludzie na całym świecie. Bardzo pożyteczną opcją jest również Sklep Play, dzięki któremu możemy na bieżąco aktualizować wszystkie zainstalowane na smartfonie aplikacje systemowe oraz te pobrane ze sklepu. Dla graczy jest to również możliwość gry aby nie przepadły nam zapisane wcześniej stany gry, ponieważ Google zapamiętuje to i możemy wrócić po przerwie do stanu w którym daną grę ukończyliśmy.

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Konto Google jest wymagane przy smartfonach z systemem Android. Dlatego aby korzystać z telefonu potrzebny jest nam adres e-mail. Jednak nie każdy po aktywacji telefonu i założeniu konta Google chcę nadal z niego korzystać. Wiąże się to również z pewnymi ograniczeniami, ponieważ gdy odłączymy konto Google od naszego telefonu stracimy wiele możliwości, które nam to konto umożliwiało. A więc nie będziemy mogli korzystać ze sklepu Play, w którym aktualizują się nasze aplikacje, nie będziemy mogli odbierać e-maili jeśli gdzieś udostępnialiśmy nasz adres, oraz nie będzie możliwości wysyłania i odbierania plików w chmurze na Dysku Google. Aby usunąć konto Google z urządzenia należy przywrócić smartfon do ustawień fabrycznych. Należy wówczas wejść w ustawienia urządzenia i znaleźć tam opcję resetu konta. Jednak opcja ta całkowicie czyści telefon ze wszystkich dostępnych na nich danych, a więc trzeba być świadomym ich utraty.

Zobacz też: Kalendarz Google – jak go używać?

Jak odłączyć telefon od konta Google?

Istnieje również drugi sposób aby odłączyć telefon od konta Google. Należy w tym przypadku zrobić to przez odłączenie urządzenia w ustawieniach konta. Po wejściu w odpowiednią zakładkę ujrzymy wszystkie dostępne konta podpięte do naszego urządzenia (Facebook, Instagram, Gmail, itp…). Tutaj sytuacja jest bardzo prosta, ponieważ by usunąć konto z telefonu wchodzimy w ustawienia, następnie klikamy w konta oraz wybieramy to, które chcemy usunąć, zatwierdzając ostatecznie przyciskiem „usuń konto”. System oczywiście będzie pytał czy na pewno chcemy to uczynić, wystarczy wtedy potwierdzić. Ważnym jest jednak, że po usunięciu konta ono nadal istnieje na serwerze i jest dostępne. Po prostu nie ma go w naszym smartfonie.

Usunięcie konta Google z telefonu – czy warto?

Nie jest zatem skomplikowane odłączanie konta Google od naszego smartfona, natomiast warto się wcześniej zastanowić, czy jest nam to na pewno niezbędne do funkcjonowania, ponieważ wydaję się, że posiadanie konta daje wiele więcej możliwości, niż po prostu usunięcie konta Google z telefonu, gdyż tracimy wtedy bardzo dużo pożytecznych i przydatnych funkcji wspomagających system i telefon.

Sprawdź również

Google organizacja macierzysta: Alphabet. Co warto o niej wiedzieć?

Google to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie, ale niewielu wie…