Home Social Media Jak usunąć konto Skype?
Social Media - 23 stycznia 2019

Jak usunąć konto Skype?

Usuwanie konta Skype w kilku prostych krokach

Skype jest jednym z najpopularniejszych programów umożliwiających nam komunikację z bliskimi na całym świecie. Do jego obsługi potrzebujemy stabilnego łącza internetowego oraz mikrofonu. Jeśli chcemy można także korzystać z kamerki, ale jest nie jest to wymagane. Rejestracja w komunikatorze Skype jest darmowa i prosta.

Jak odinstalować Skype? – Porady na temat usuwania konta

Podobnie sprawa ma się z usuwaniem konta. Jeśli z jakichś powodów zechcemy wykasować nasz profil i wszystkie powiązane z nim dane wystarczy wykonać kilka prostych czynności. Dowiedz się w jaki sposób szybko usunąć konto na Skype.

Usuwanie danych z konta Skype

Jednak zanim do tego przejdziemy należy pamiętać, że nie jest możliwe usunięcie konta tylko z serwisu Skype. Mamy natomiast możliwość usunięcia konta Microsoft, z którym mogą być połączone nasze inne usługi, takie jak Xbox Live, Outlook, OneDrive. W przypadku, gdy nie chcemy utracić tych funkcjonalności możemy po prostu wykasować nasze wszystkie dane ze Skype’a. Aby to zrobić logujemy się do Skype’a w przeglądarce. Następnie klikamy w „Edytuj profil” i kasujemy nasze dane.

Usuwanie konta Microsoft

Jeśli jednak wciąż jesteśmy zdecydowani na usuwanie konta oto co należy zrobić. Po zalogowaniu do Skype’a klikamy w menu kontekstowe znajdujące się po prawej stronie od naszego nicku, u góry ekranu. Następnie wybieramy „Ustawienia”. Gdy to zrobimy pozostajemy w zakładce „Konto i profil”, zjeżdżamy kursorem na sam dół i wybieramy opcję „Zamknij konto”. Następnie będziemy musieli wpisać nasz adres e-mail (ten, którego użyliśmy przy rejestracji konta), na który zostanie przysłana wiadomość z kodem weryfikacyjnym. Otwieramy skrzynkę i maila, przepisujemy kod i przechodzimy dalej. Jeśli podany kod będzie prawidłowy przejdziemy dalej, do krótkiego podsumowania czynność, które warto wykonać przed usunięciem konta w komunikatorze Skype. Następnie naszym oczom ukaże się kilka informacji dotyczących konsekwencji związanych z usunięciem konta Skype. Chodzi między innymi o wcześniej wymienione usługi, do których utracimy dostęp. Mowa tu także o wszystkich zdjęciach, plikach, rozmowach, kontaktach przechowywanych w Skype. Musimy zaznaczyć, że zgadzamy się na każdy z podanych skutków usuwania konta. Na samym końcu pozostaje nam już tylko wybrać jeden z dostępnych powodów, dla którego usuwamy konto. Jeśli nie ma go na liście możemy zaznaczyć opcję „Mojego powodu nie ma na liście”. Teraz pozostaje nam wybrać opcję „Oznacz konto do zamknięcia”.

Jak długo potrwa usuwanie konta?

Jak widać cała procedura przebiega szybko i sprawnie niezależnie od tego czy zdecydujemy się na skasowanie danych na koncie Skype czy usunięcie całego konta Microsoft. W ciągu maksymalnie 60 dni nasze konto oraz dane z nim związane znikną z serwisu. Zapraszamy też do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami na temat usuwania kont w serwisach społecznościowych:

  1. Witam,
    Usunąłem konto Skype I zrobiłem to z sukcesem – pojawiła mi się informacja że konto jest zamrożone I że zniknie po kilkudziesięciu dniach Ale mogę zalogować się ponownie .
    Zalogowalem się ponieważ zapomniałem spisać jednego z kontaktów i obecnie mam problem – ponieważ nie mogę bo usunąć ponownie.
    W momencie kiedy system pyta mnie o sposób sprawdzania tożsamości, po jej wybraniu przekierowuje mnie na stronę z ustawieniami A nie tak jak poprzednio – prosi o numer z SMS lub maila. Help!!!!!!!

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…