Home Social Media Jak usunąć konto na Twitterze?
Social Media - 14 grudnia 2017

Jak usunąć konto na Twitterze?

Twitter to specyficzne narzędzie w marketingu online. Z jednej strony, jak już sobie to kiedyś wspominaliśmy, nie jest zbytnio doceniany zarówno przez branżę reklamową, jak i samych użytkowników. Jako medium społecznościowe nie porwał tłumów (Kto korzysta z Twittera?), niczym Facebook choć wielu tłumaczy, że od początku nie taki był zamysł Twittera by stać się społecznościówką horyzontalną. No dobrze, zostawmy to bo jest jeszcze druga strona Twittera, ta która jednak przydaje się marketingowcom, szczególnie tym poruszającym się w sieci. Płatna reklama na Twitterze może nie porywa ale prowadzenie konta już, z punktu widzenia SEO, może się przydać – wszak poszczególne wpisy indeksowane są w Google i zdarza się, że na konkretne frazy wpis z Twittera wyświetla się wyżej niż sama strona, do której ten wpis linkuje!

Ale zostawmy już ten przydługi wstęp. Osobiście uważam, że Twitter jako medium społecznościowe ma więcej wad niż zalet. Wielu użytkowników co roku odpływa z tego portalu usuwając swoje konta twitterowe. Jeśli i Ty z jakiś powodów nie chcesz dłużej kontynuować swojego członkostwa w klubie Twittera (;P) to z tego wpisu dowiesz się jak usunąć konto na Twitterze.

Jak usunąć konto Twitter?

Usuwanie profilu na Twitterze jest dosyć skomplikowaną czynnością. Wynika to z faktu, że większość użytkowników Twittera korzysta z niego za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W ten sposób stukając w swojego smartfona mogą dodawać posty, lajkować, komentować i robić prawie wszystko inne. Dlaczego PRAWIE? Otóż skasować konto Twitter można tylko z urządzenia typu desktop!

Logujemy się więc na nasze konto Twitterowe z laptopa lub komputera stacjonarnego, a następnie wykonujemy kilka prostych czynności:

  1. W prawym górnym rogu znajdziemy ikonkę „profil i ustawienia”, którą klikamy.
  2. Z rozsuniętej listy wybieramy opcję „Profil”
  3. W nowo otwartej karcie, na samym dole znajdziemy opcję „Dezaktywuj konto”, po wciśnięciu której nasze konto zostanie usunięte.

Usuwanie konta Twitter

Następnie przyjdzie nam jeszcze potwierdzić swoją decyzję o usunięciu konta na Twitterze. Jeśli boisz się czy jednak za kilka dni się nie rozmyślisz to spokojnie! W ciągu 30 dni jest możliwość cofnięcia tej decyzji i odzyskania konta.

Jeśli jednak nie zamierzacie usuwać swoich Twitterowych kont, warto by zrobić z nimi coś konstruktywnego. Byliście już na profilu Lepiej Widocznych na Twitterze? Jeśli nie, to koniecznie to nadróbcie! Link znajduje się TUTAJ.

2 Comments

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…