Home WEB i technologie Jak włączyć Adobe Flash Player w przeglądarce Chrome?
WEB i technologie - 28 marca 2020

Jak włączyć Adobe Flash Player w przeglądarce Chrome?

Adobe Flash Player w Chromie

Technologia Flash powoli odchodzi w zapomnienie. Dzieje się tak ze względu na występujące w niej luki bezpieczeństwa, które są problematyczne dla producentów oprogramowania. Niemniej wciąż w internecie znajduje się wiele witryn internetowych opartych o tę technologię, często sentymentalnych z punktu widzenia użytkowników, umieszczonych w internecie wiele lat temu, nierzadko kultowych. Dlatego właśnie warto wiedzieć jak włączyć Adobe Flash Player w przeglądarce Google Chrome i móc cieszyć się zasobami internetu bez ograniczeń.

Warto wiedzieć, że wraz z końcem roku 2020 większość przeglądarek, a także sam producent przestanie wspierać format Flash. Póki jednak się to nie stanie, możemy manualnie włączyć obsługę Adobe Flash Player w przeglądarce Chrome.

Jak włączyć Adobe Flash Player w Chrome?

Ponieważ Google Chrome automatycznie wyłącza działanie wtyczki Flash, naszym zadaniem będzie jej uruchomienie. Możemy to zrobić na dwa sposoby – zezwolić na używanie wtyczki Adobe Flash Player dla wybranych witryn internetowych, lub sprawić, by Chrome za każdym razem pytał nas o pozwolenie na użycie Flash. Jak to zrobić?

Sposób pierwszy: uruchomienie Adobe Flash Player na wybranej stronie

  1. Wejdź na wybraną stronę internetową, na której chcesz korzystać z technologii Flash.
  2. Kliknij na ikonkę szarej kłódki, którą znajdziesz na pasku adresu strony internetowej.
  3. Po kliknięciu pojawi się wyskakujące okienko. Wybierz z niego opcję „Ustawienia witryn„, klikając w nią.
  4. Po wybraniu tej opcji na ekranie pojawi się menu. Należy znaleźć w nim rubrykę zatytułowaną „Flash„, obok której znajduje się rozwijana lista. Na liście należy zmienić opcję „Blokuj (domyślne)” na „Zezwalaj„.
  5. Powróć do strony i odśwież ją. Od teraz obsługa Adobe Flash Player jest na niej aktywna!

Google blokuje automatycznie obsługę Flash w obawie przed wirusami, dlatego warto zgadzać się na działanie tej wtyczki tylko w przypadku zaufanych stron. Poza uruchamianiem Flasha na wybranych stronach, możesz też jednak sprawdzić, by Google Chrome za każdym razem pytał o pozwolenie na uruchomienie Adobe Flash Player.

Sposób drugi: sprawienie, by Google pytał o pozwolenie na uruchomienie Adobe Flash Player

  1. Wejdź na stronę internetową wykorzystującą technologię Flash.
  2. Po prawej stronie pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że Google Chrome zablokowało Flash na tej stronie. Kliknij przycisk „Zarządzaj„.
  3. Po kliknięciu pojawi się menu wtyczki Flash. U jego góry znajduje się przycisk opisany „Zablokuj uruchamianie Flasha na stronach (zalecane)„. Kliknij go, a wtedy zmieni on swoją pozycję na „Najpierw zapytaj„.

Dostęp do sekcji flash w menu możesz też uzyskać wpisując w pole adresu przeglądarki chrome://settings/content/flash.

Gotowe! Od teraz Google Chrome za każdym razem zapyta o pozwolenie na uruchomienie Flasha.

Zobacz też:

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…