Home WEB i technologie Jak włączyć bluetooth w laptopie
WEB i technologie - 10 stycznia 2021

Jak włączyć bluetooth w laptopie

Bluetooth w laptopie - gdzie jest i jak działa?

Bluetooth to niesamowicie przydatny rodzaj komunikacji pomiędzy urządzeniami  jak np. klawiatura, słuchawki myszka i różne inne używane przez wielu z nas urządzenia peryferyjne. Pozwalają nam połączyć ze sobą dwa lub więcej urządzeń, bez użycia kabli, a co za tym idzie, możemy pozbyć się plątaniny kabli, czy też jeżeli nie mamy wystarczającej ilości gniazd, np. w naszym komputerze, to i tak połączyć z nim to czego potrzebujemy. Bluetooth pozwala także przesyłać bezprzewodowo pliki pomiędzy urządzeniami, co jest dużo szybszym i łatwiejszym sposobem na wykonanie tej czynności. Dzisiaj większość laptopów posiada moduł bluetooth, z których może korzystać, jak jednak go włączyć? Jak uruchomić bluetooth na laptopie?

Włączanie funkcji bluetooth w laptopie w systemie operacyjnym Windows 10

Większość użytkowników laptopów korzysta dzisiaj z systemu operacyjnego Windows 10. Na szczęście w tym systemie włączenie funkcji bluetooth jest szybkie i proste, aby tego dokonać musimy dostać się do ustawień naszego laptopa. Możemy to zrobić na kilka sposób.Po pierwsze możemy kliknąć ikonę Windows’a na naszym pasku zadań, a potem kliknąć po boku na zębatkę podpisaną ustawienia, analogicznie możemy też postąpić, klikając przycisk Windows na klawiaturze, drugą opcją jest jest po prostu w polu wyszukiwania słowa, wpisać ustawienia, a potem kliknąć odpowiedni wynik.

W ten właśnie sposób znajdujemy się już w ustawieniach, tutaj także mamy kilka dróg, aby dojść do celu, możemy po prostu użyć wyszukiwarki ustawień i znaleźć „bluetooth„, ale jeśli nie chcemy, to możemy po prostu wybrać opcje „urządzenia”, wtedy zakładka bluetooth, powinna otworzyć nam się automatycznie, ale jeśli to nie nastąpiło, trzeba po prostu wybrać ją z panelu bocznego. W tej chwili, aby włączyć nasz standard wystarczy przełączyć przełącznik na samej górze i nasz bluetooth jest gotowy do działania.

Włączanie funkcji bluetooth w laptopie systemie operacyjnym Windows 8

Chyba jeden z najbardziej znienawidzonych systemów operacyjnych, ale mimo to część ludzi z niego korzysta. Tutaj tez włączenie pożądanej przez nas funkcji nie jest zbytnio skomplikowane. W zasadzie musimy zrobić to samo co w Windowsie 10, lecz trochę inaczej dostać się do pożądanej opcji. Musimy przycisnąć jednocześnie przycisk Windowsa i C, a potem wybrać opcję „ustawienia”. Następnie musimy wybrać opcje, zmień ustawienia komputera, a kolejny krokiem będzie już wybranie opcji „komputer i urządzenia”, a następnie „bluetooth„. Teraz otworzy nam się okno podobne do tego na Windows 10 i wystarczy użyć przełącznika, aby włączyć bluetooth.

Włączanie funkcji bluetooth w systemie operacyjnym Windows 7

Ten system utracił już wspomaganie Microsoftu i nie ma już aktualizacji zabezpieczeń, jednak z racji tego, że jest jednym z lepszych odsłoń i jedną z najbardziej lubianych, nadal ma swoją rzeszę użytkowników. Tam także włączenie funkcji bluetooth, nie będzie wyzwaniem. Musimy włączyć panel sterowania, do którego najłatwiej dostać się poprzez menu start, a potem wybrać opcję „urządzenia i drukarki”. Wśród całego sprzętu jaki tam znajdziemy, musimy zlokalizować ikonkę naszego laptopa, a następnie klikając na nią, wybrać „ustawienia bluetooth”, a stamtąd możemy już włączyć naszą funkcję.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…