Home WEB i technologie Jak włączyć i wyłączyć klawiaturę w laptopie
WEB i technologie - 17 grudnia 2020

Jak włączyć i wyłączyć klawiaturę w laptopie

Wyłączanie i włączanie klawiatury w laptopie

Blokada klawiatury w laptopie może się przydać, jeśli chcemy zabezpieczyć nasz komputer w czasei, gdy będziemy z dala od niego (np. przed domowymi zwierzętami – przechodzący po klawiaturze kot potrafi narobić szkód!). Wiele osób zastanawia się, jak wyłączyć klawiaturę w laptopie. Jak się okazuje – jest na to sposób, w dodatku bardzo prosty, dlatego każdy będzie potrafił sobie z tym poradzić, wystarczy tylko instrukcja i kilka wskazówek i już możemy wykonać blokadę klawiatury. Oczywiście takie funkcje, jak wyłączenie, włączenie czy też blokada klawiatury w laptopie mogą różnić się od siebie w zależności od konkretnego modelu, jednakże w większości przypadków wygląda to podobnie.

Jak wyłączyć klawiaturę w laptopie?

Na przykład żeby wyłączyć klawiaturę w laptopie zazwyczaj należy kliknąć przycisk funkcyjny Fn, który znajduje się po lewej stronie klawiatury.

Co więcej, często łatwo go zauważyć, ponieważ jest on wyróżniony innym kolorem. Jeżeli jednak na naszej klawiaturze nie ma żadnego przycisku o innej barwie należy po prostu poszukać klawisza z napisem „Fn”. Wyłączenie klawiatury powinno nastąpić po naciśnięciu jednocześnie klawiszy Fn oraz Shift. W innych modelach może to być także Fn oraz jeden z klawiszy od F1 do F12. Należy wypróbować kombinację Fn z każdym z klawiszy z tego przedziału po kolei, aż w końcu trafimy. Jeszcze inną opcją jest wciśnięcie Fn, jednego z klawiszy od F1 do F12 oraz dodatkowo Num Lock. Znowu trzeba wypróbować każdy z nich po kolei.

Blokada klawiatury w laptopie – skróty klawiszowe:

  • Fn + F1 do F12 (w zależności od modelu laptopa inny przycisk)
  • Fn + F1 do F12 + Num Lock

Jak włączyć klawiaturę w laptopie?

Jeżeli jeden z tych sposobów zadziałał i następnie chcielibyśmy ponownie włączyć klawiaturę wystarczy zresetować komputer lub też przywrócić system. Jednakże należy pamiętać, iż system zostanie przywrócony do stanu takiego, jak wówczas, gdy została zrobiona kopia zapasowa. Z tego powodu przed całym wyłączaniem klawiatury najlepiej jest zrobić kopię zapasową.

Jak zablokować klawiaturę w laptopie?

Jeżeli żaden z podanych wyżej sposobów nie działa i dalej nie wiemy, jak zablokować klawiaturę w laptopie do sprawy można podejść inaczej, alternatywnie. Na początku klikamy Start w dolnym lewym rogu ekranu i wybieramy Menadżera urządzeń. Następnie klikamy zakładkę „Klawiatura” i wybieramy klawiaturę, która jest wyświetlona jako ta, która aktualnie jest podpięta do laptopa. Gdy pojawi się nowe okno wybieramy opcję „Sterownik” i „Aktualizuj sterownik”. Następnie szukamy opcji „Przeglądaj komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika” i „Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników”. Co istotne, należy pamiętać o odznaczeniu opcji ” Pokaż zgodny sprzęt”, ponieważ naszym celem jest zainstalowanie niezgodnego sterownika, ponieważ wówczas klawiatura po prostu nie będzie działać i taka opcja będzie funkcjonowała podobnie jak blokada klawiatury w laptopie bez zbędnych utrudnień. Kolejno należy kliknąć Dalej i potwierdzić zainstalowanie wybranego, niezgodnego sterownika. Po wszystkim wyłączamy i włączamy laptopa ponownie. Po uruchomieniu komputera ponownie klawiatura powinna nie działać.

Jak odblokować klawiaturę w laptopie?

Jak wyłączyć blokadę klawiatury? Cały proces można w łatwy sposób odkręcić. Aby włączyć klawiaturę w laptopie należy znowu wejść w Menadżera urządzeń, wybrać kolejno „Klawiatura”, odpowiednią klawiaturę, „Sterownik” i „Aktualizuj sterownik”. Następnie wybieramy znowu „Przeglądaj komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika” i „Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników”, po czym wybieramy odpowiedni, ten, który był zainstalowany uprzednio lub też po prostu szukamy opcji „Przywróć sterownik”. Po tym procesie wszystko powinno znowu działać. W ten sposób szybko i skutecznie możemy wyłączyć blokadę klawiatury w naszym laptopie.

Sprawdź również

Przelewy przychodzące PKO BP – godziny księgowania

Realizacja płatności przez Bank PKO BP odbywa się po przez kilka rodzajów przelewów. Najba…