Home Biznes Jak wybrać najlepszy program do obsługi allegro?
Biznes - 9 czerwca 2021

Jak wybrać najlepszy program do obsługi allegro?

Sprzedaż internetowa wciąż rośnie, o czym zresztą przekonało się wielu przedsiębiorców. Sektor ten wciąż się rozwija, a liczba potencjalnych klientów wcale nie maleje.

Jednym z najpopularniejszych od lat platform sprzedaży internetowej jest portal Allegro, które pozwala na pozyskanie wielu nowych klientów. Jednak w miarę rozkręcania konta firmowego, zaczyna się to robić coraz bardziej uciążliwe. Z pomocą przychodzi automatyzacja sprzedaży, czyli tzw. dropshipping. Ten nowoczesny model sprzedażowy pozwala na zintegrowanie sklepu z hurtowniami. Na co zwracać uwagę przy zakupie systemu integracji z hurtowniami? Przeczytaj i dowiedz się, jakie funkcje i narzędzia do sprzedaży na Allegro przydają się najbardziej!

Dropshipping – integracja z hurtowniami za pomocą programu

Nie da się ukryć, że Allegro od lat cieszy się ogromną popularnością. Z czasem jednak obowiązków zaczyna przybywać, a sprzedaż na tej platformie pochłania więcej czasu i pracy. Czy da się to jakoś uprościć? Z pomocą przychodzi automatyzacja sprzedaży, do której przeprowadzenia wystarczy jedynie odpowiedni program. Na rynku nie brakuje wielu ciekawych propozycji. Przed wyborem jednego z nich, warto jednak przyjrzeć się możliwościom, jakie zapewniają. Jakie więc cechy powinny posiadać programy oferujące integracje sklepu z hurtowniami dropshipping? Dobry program do zarządzania aukcjami Allegro powinien zapewniać:

  • Wiele, różnorodnych możliwości zarządzania źródłami gromadzonymi w jednym miejscu – np. wystawiania faktur, nadasz przesyłki lub wydrukowania listu przewozowego;
  • Pełną automatyzację obsługi klienta – system automatycznie będzie informował klientów drogą mailową;
  • Oszczędność czasu – korzystając z dobrego programu do dropshippingu, będziesz mógł dodać setki ofert w ciągu jednej chwili;
  • Lepszą kontrolę nad sprzedażą – program zapewni stały wgląd do stanów magazynowych, cen produktów itp.;
  • Łatwą obsługę – program powinien posiadać przyjazny i czytelny interfejs, który jest łatwy w obsłudze;
  • Pełną automatyzację procesów sprzedażowych – program automatycznie synchronizuje stany magazynowe z kanałami sprzedaży.

Wybierając program, umożliwiający integracje z hurtowniami dropshipping, warto także zwrócić uwagę na to, czy można skorzystać z jego bezpłatnej wersji próbnej. To pozwoli ocenić stopień użyteczności programu względem prowadzonej działalności. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jak wygląda kwestia wysyłek Allegro Smart.

Integracja z hurtowniami dropshipping a przesyłki Allegro Smart

Niestety istotną wadą niektórych z dostępnych na rynku programów do obsługi Allegro jest problem z realizacją wysyłek Allegro Smart. Nie da się również ukryć, że wysyłki tego typu stanowią obecnie dużą część realizowanych w serwisie zamówień. Problem ten pojawia się, ponieważ w dropshippingu korzysta się z usług magazynu hurtowni. Można to jednak skutecznie rozwiązać poprzez:

  • Nawiązanie współpracy z taką hurtownią, która realizuje przesyłki w ramach Allegro Smart;
  • Współpracowanie z hurtownią, która przyjmuje etykiety sprzedawcy – dzięki temu w ramach usługi Allegro Smart będziesz mógł wygenerować swoją własną etykietę. Następnie należy przesłać ją do hurtowni, a ta wykorzysta ją, nadając towar do kupującego w Twoim sklepie klienta. W tym przypadku należy również zwrócić uwagę na koszt dopłaty, która może być naliczana z powodu obsługi Twoich etykiet.

Jak wybrać najlepszy program do obsługi Allegro?

Dostępne na rynku programy zapewniające integracje z hurtowniami dropshipping bywają do siebie podobne oraz mają prawie te same funkcje. Często jednak znacznie różnią się one od siebie pod względem ilości dostępnych opcji. Wskazane jest więc, by przeprowadzić mały research. W tym celu dobrze jest zapoznać się z informacjami, które podali na swoich stronach internetowych poszczególni producenci programów do automatyzacji sprzedaży. Dobrze jest też poszukać dodatkowych informacji na forach internetowych o dropshippingu. Pod uwagę najlepiej będzie wziąć programy, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród sprzedawców na Allegro. Takie szybkie rozeznanie z pewnością ułatwi wyboru właściwego programu, który spełni wszelkie potrzeby Twojej firmy. W podjęciu decyzji najbardziej pomocna jest praktyka – wiele firm oferuje bezpłatne wersje testowe oprogramowania. Warto jest je przed zakupem przetestować. Na wypadek, gdy jeden z nich nie spełni Twoich oczekiwań – zawsze będziesz mógł sięgnąć po kolejny.

Jakie funkcje i narzędzia do sprzedaży na Allegro powinien mieć program?

Przed zakupem jednego z dostępnych programów, warto rozejrzeć się za tym, co poszczególne z nich oferują. Jest to bowiem bardzo istotne dla sukcesu Twojego sklepu. Im lepiej program jest dopasowany do potrzeb Twojej firmy, tym bardziej ułatwi Ci on prowadzenia oraz rozwoju działalności. Program ten powinien więc posiadać m.in. menadżera aukcji Allegro oraz wyspecjalizowane moduły, które będą dostosowane pod kątem potrzeb sklepu. Po więcej informacji warto udać się pod adres: https://blog.sky-shop.pl/program-do-obslugi-allegro-i-aukcji/

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…