Home Biznes Jak wygląda zakładanie podsłuchu w biurze?
Biznes - 5 sierpnia 2021

Jak wygląda zakładanie podsłuchu w biurze?

Urządzenie podsłuchowe w firmie może być założone przez konkurencję w celu zdobycia poufnych danych, może również stanowić rodzaj wewnętrznej kontroli bezpieczeństwa kiedy podejrzewamy, że z firmy wyciekają cenne dane, treści rozmów i spotkań z klientami. Kolejnym celem dla którego warto nagrywać to co się dzieje w biurze są ustne umowy i ustalenia, których treść w razie kwestii spornych jest bardzo trudno odtworzyć a jeszcze trudniej udowodnić.

Niezależnie od celu zakładanie podsłuchu w biurze musi odbywać się dyskretnie, bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń osób niepowołanych. Służy temu odpowiedni kamuflaż urządzeń podsłuchowych, które ukrywane są najczęściej w typowym sprzęcie biurowym – pendrivach, wtyczkach, ładowarkach, listwach zasilających czy reklamowych gadżetach typu długopisy, kalendarze czy breloczki. Czy zakładanie podsłuchu w biurze jest legalne ? Jest to sprawa dość złożona pod względem prawnym, dlatego warto zasięgnąć opinii prawnika przed instalacją urządzeń i rozpoczęciem nagrywania.

Komu powierzyć zakładanie podsłuchu w biurze

Chociaż same urządzenia są nieskomplikowane to jednak ich instalacja w ukryciu wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Duży asortyment tego typu sprzętu posiada alfatronik.com.pl. Firma dysponuje różnego rodzaju sprzętem szpiegowskim, który każdy może nabyć w sklepie internetowym. Oprócz tego świadczy usługi w zakresie montowania i instalacji takiego sprzętu, a także jego wykrywania. Organizuje również specjalistyczne szkolenia związane z problemami bezpieczeństwa. Na stronie alfatronik.com.pl można zapoznać się nie tylko ze szczegółową specyfikacją techniczną urządzeń podsłuchowych ale również z fachowymi artykułami na detektywistycznym blogu. Przed zakładaniem podsłuchu w biurze warto zapoznać się z jak największą ilością informacji na ten temat a w razie wątpliwości zwrócić się o pomoc do konsultantów z alfatronik.com.pl

Jak działa podsłuch w biurze?

Urządzenia podsłuchowe w biurze można podzielić na 2 rodzaje. Pierwsze to ukryte dyktafony szpiegowskie. Ich zaletą jest to, że nie trzeba prowadzić nasłuchu „na żywo”, wadą natomiast, że po wyczerpaniu baterii należy je zabrać bądź wymienić. Drugi rodzaj to wszelkiego rodzaju mikrofony pozwalające na nasłuch za pośrednictwem sieci radiowej lub GSM. Mogą być zainstalowane w samym biurze, ale istnieją też specjalistyczne urządzenia pozwalające na nasłuch przez ścianę lub z większej odległości. Zakładanie podsłuchów w biurze wykonane przez profesjonalistów jest praktycznie nie do wykrycia przez osoby nie związane z branżą szpiegowską.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…