Home WEB i technologie Jak wyłączyć Avasta?
WEB i technologie - 20 stycznia 2020

Jak wyłączyć Avasta?

Jak wyłączyć natrętne powiadomienia i pobrać blokowany plik przez Avast program?

Internet jest pełny zagrożeń. Praktycznie każdy jest narażony na ściągniecie wirusa, bądź jakiegoś niechcianego złośliwego programu. Dlatego ważne jest posiadanie dobrego programu antywirusowego.

Nie wszystkie programy antywirusowe spełniają swoją rolę. Niektóre są nawet uciążliwe i denerwujące. Zasypują niechcianymi powiadomieniami lub blokują pobranie jakiegoś pliku, gdyż widzą w nim zagrożenie. Na szczęście jest możliwość wyłączenia tych powiadomień jak również chwilowe wyłączenie antywirusa aby pobrać taki plik. Pokażę jak to zrobić na popularnym programie Avast.

Jak wyłączyć powiadomienia Avast

Jest to niezalecana praktyka, ale czasami jesteśmy zmuszeni do wyłączenia tych powiadomień. Podczas jakiejś prezentacji musimy być pewni, że żadne powiadomienie nas nie zaskoczy. Programiści dają możliwość wyłączenia takich powiadomień.

Po instalacji programu jak i wstępnej konfiguracji w tray’u, na dole koło zegara, pojawia nam się ikona antywirusa. Klikamy Prawym przyciskiem myszki na nią i wybieramy Otwórz interfejs użytkownika Avast. Następnie w oknie, które nam sie otworzy klikamy przycisk Menu, a następnie w Ustawienia. Upewniamy się, że wybrany jest kafelek Ogólne i klikamy na opcję Powiadomienia. Teraz zaznaczamy pole obok opcji Użyj trybu cichego wyłącz wszystkie wyskakujące okienka, alerty i wiadomości. Nie będą pojawiać się nam żadne okienka i alerty. Wyłączyliśmy też powiadomienia o nowych aktualizacjach, więc sami od czasu do czasu musimy to sprawdzać aby program był aktualny.

Zobacz też: Jaki jest najlepszy darmowy antywirus?

Jak wyłączyć Avast na chwilę

Czasami musimy z Internetu pobrać plik, który program Avast nam go zablokuje. Nie musi być to wcale wirus, ale plik mało rozpowszechniony, lub jakiś podejrzany plik. W tym miejscu Avast nie przepuści dalej pobierania ze względu na nasze bezpieczeństwo. Niekiedy tak się zdarza, że jesteśmy zmuszeni pobrać dany plik z Internetu.

Zobacz też: Gdzie oglądać filmy online za darmo w 2020?

Avast – tryb pasywny, czyli chwilowe wyłączenie programu

W tym celu programiści udostępniają nam tryb pasywny programu. Tryb pasywny wyłącza całą ochronę, w tym osłony i firewalla – zaporę ogniową. Możemy wtedy pobrać dany plik bez ryzyka, że Avast nam go zablokuje. Musimy być wtedy bardzo czujni bo nie mamy żadnej ochrony antywirusowej.

W tray’u wyszukujemy ikonę programu Avast, klikamy na nią prawym przyciskiem myszki. Wybieramy Otwórz interfejs użytkownika Avast. Upewniamy się, że po lewej stronie wybrany jest kafelek Ogólne, a następnie klikamy opcję Rozwiązywania problemów. Tutaj zaznaczamy pole Włącz tryb pasywny. Na ekranie głównym programu Avast klikamy opcję Uruchom ponownie teraz, aby uruchomić tryb pasywny.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…