Home WEB i technologie Jak wyłączyć powiadomienia ze stron?
WEB i technologie - 11 października 2019

Jak wyłączyć powiadomienia ze stron?

Wyłączanie powiadomień z przeglądarek: Chrome, Firefox, Opera

Jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarkach: Opera, Firefox i Chrome?

Jak wyłączyć powiadomienia ze stron w Operze, Chrome i Firefoxie, czyli najpopularniejszych przeglądarkach? Każdy z nas używa internetu w celu poszukiwania informacji w dziedzinach, które nas interesują. Poszukiwanie wiedzy, planowanie wakacji, czy też zwykła rozrywka jest możliwa za pośrednictwem Twojej ulubionej przeglądarki WWW. Często jednak zdarza się, że zostajemy rozproszeni poprzez różnorodne i niekoniecznie przydatne komunikaty z naszej przeglądarki. Potrafią zmarnować nam kilka minut cennego czasu i skutecznie zdezorganizować planowane zadanie. Warto więc zadać pytanie – jak pozbyć się irytujących powiadomień?  Z rozwiązaniem tego problemu przychodzimy MY i pokazujemy skuteczne sposoby na wyłączanie irytujących powiadomień z Opery, Mozilli i Chrome dla poszczególnych przeglądarek.

W treści:

Jak pozbyć się powiadomień w przeglądarce Google Chrome? Blokowanie powiadomień w Chrome

 1. Otwieramy przeglądarkę Google Chrome na komputerze.
 2. W prawym, górnym rogu ekranu znajduje się przycisk „Więcej”/”Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome” – są to trzy, pionowo ustawione kropki.
 3. Po kliknięciu otrzymujemy niewielkie okno z kilkoma opcjami – wybieramy „Ustawienia”.
 4. Po przekierowaniu do okna „Ustawienia” zjeżdżamy na sam dół strony i klikamy opcję „Zaawansowane”.
 5. W zakładce „Prywatność i bezpieczeństwo” wybieramy funkcję „Ustawienia witryn”, a następnie wybieramy „Powiadomienia”.
 6. W nowym okienku otrzymujemy dwie opcje: „ZABLOKUJ” oraz „ZEZWALAJ”. Poprzez przycisk „Dodaj” zadecyduj, które powiadomienia zostaną zignorowane, a które będą wyświetlane, celem poinformowania Cię o ważnych wiadomościach.

Jak wyłączyć powiadomienia  w przeglądarce Mozilla Firefox?

 1. Włączamy przeglądarkę Mozilla Firefox na naszym urządzeniu.
 2. Wybieramy „Opcje” – są to trzy, poziomo ustawione kreski – znajdują się w prawym, górnym rogu ekranu.
 3. W nowym, niewielkim okienku wybieramy „opcje”, a następnie wybieramy funkcję „Prywatność i bezpieczeństwo”, gdzie znajdziemy narzędzie „Uprawnienia”.
 4. Odszukujemy „Powiadomienia” i klikamy „Ustawienia…”
 5. W zakładce otrzymujemy kilka opcji, na rozwiązanie naszych problemów z powiadomieniami – dostosuj je do swoich preferencji! Jeżeli chcesz zablokować wszystkie ustawienia, zaznacz okienko „Blokowanie nowych próśb o możliwość wyświetlania powiadomień”.

Jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarce Opera? Blokowanie powiadomień w operze

 1. Wybieramy przeglądarkę Opera i wybieramy „Menu” w lewym!, górnym rogu ekranu (ikonka przeglądarki Opera).
 2. Klikamy narzędzie „Ustawienia”, a następnie w nowym okienku zjeżdżamy na sam dół, aby włączyć funkcję „Zaawansowane”.
 3. Odszukujemy sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo”, tam też znajdziemy panel „Powiadomienia”.
 4. Jeżeli chcesz zablokować wszystkie powiadomienia, odznacz opcję „Pytaj przed wysłaniem” (wyłączoną funkcję zasygnalizuje szary kolor suwaka, znajdującego się obok naszej opcji). Jednak gdy chcemy wyselekcjonować, które powiadomienia pozostaną, a które zostaną zignorowany, należy skorzystać z funkcji „Blokuj”, bądź „Zezwalaj”.

Teraz już wiesz, jak wyłączyć powiadomienia w przeglądarkach firefox, opera i chrome. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na rodzaj wyłączanego powiadomienia. Niektóre z nich mogą poinformować Cię o niebezpiecznej sytuacji, dziejącej się  na Twojej przeglądarce WWW. Tak więc rozważnie selekcjonuj powiadomienia na Twojej ulubionej przeglądarce!

Zobacz też:

Sprawdź również

Jak założyć konto PayPal?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych platform płatniczych na świecie, umożliwiającą szy…