Home Social Media Jak wysłać wiadomość prywatną na Twitterze?
Social Media - 30 października 2019

Jak wysłać wiadomość prywatną na Twitterze?

Wysyłanie wiadomości prywatnych Twitter

Jak wysyłać wiadomości prywatne na Twitterze? Jednym z najbardziej popularnych portali społecznościowych jest Twitter. Platforma ta pozwala na wyrażanie swoich opinii poprzez publikowanie krótkich wiadomości, tak zwanych tweetów. To jedna z jej głównych funkcji. Oprócz niej Twitter umożliwia między innymi wysyłanie wiadomości prywatnych. Jak przesłać wiadomość na priv za pośrednictwem Twittera?

Wiadomości prywatne na Twitterze krok po kroku

Najpierw powinniśmy się zalogować. Jeśli nie posiadamy konta na Twitterze, konieczna będzie rejestracja. Kolejnym krokiem jest pozyskanie obserwujących. Jeżeli zaobserwowaliśmy się już nawzajem z osobą, do której chcemy napisać, musimy wejść na jej profil, na przykład poprzez wyszukiwarkę Twittera w prawym górnym rogu. Wpisujemy tam imię i nazwisko lub twitterowy nick osoby, do której chcemy zaadresować naszą wiadomość.

Gdy już jesteśmy na jej profilu, obok napisu „obserwowani” powinna pojawić się koperta. Klikamy w nią, po czym naszym oczom ukaże się panel umożliwiający przesłanie wiadomości. Jest on mocno zbliżony do tego, który znamy z Messengera. Do wiadomości można dodać różne załączniki – na przykład zdjęcia, jak i również coraz popularniejsze GIFy. Po wysłaniu informacji, pojawi się „haczyk” informujący o tym, że wszystko przebiegło pomyślnie. Teraz przed nami okres oczekiwania na reakcję odbiorcy…

Co istotne, nie jest to jedyny sposób na wysłanie wiadomości prywatnej za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter. Jak przebiega druga metoda? Otóż, gdy użytkujemy Twittera, po lewej stronie widzimy menu złożone z kilku elementów. Wśród nich znajdziemy: „główna”, „przeglądaj”, „powiadomienia”, „wiadomości”, „zakładki”, „listy”, „profil” oraz „więcej”. Jak można się domyślić, nas najbardziej interesuje zakładka „wiadomości”.

Zobacz też: Najpopularniejsi na polskim Twitterze – ranking!

Kiedy klikniemy w „wiadomości”, wyświetli nam się twitterowy komunikator. Będziemy mieli łatwy dostęp do archiwum naszych wiadomości. Ponadto z tego miejsca możemy przesłać komunikat komuś, do kogo jeszcze nigdy nie pisaliśmy. Obok napisu „wiadomości” znajdziemy kopertę z plusem. Należy w nią kliknąć, po czym pojawi się wyszukiwarka osób. Wpisujemy imię i nazwisko adresata naszej wiadomości.

Jeżeli warunki zostały spełnione (obserwujemy się wzajemnie z daną osobą lub umożliwia ona wysłanie wiadomości każdemu użytkownikowi), adresat będzie podświetlony na biało. Możemy w niego kliknąć i rozpocząć kreowanie informacji, którą chcemy przekazać. Jeżeli natomiast interesująca nas osoba nie będzie podświetlona i pojawi się komunikat: „Nie można wysłać wiadomości do XXX”, to niestety, ale w tym przypadku nie będziemy mogli skontaktować się poprzez wiadomość prywatną.

Zobacz też:

Sprawdź również

Co znaczy hashtag?

Hashtagi to małe fragmenty tekstu, które widzisz na postach w mediach społecznościowych i …