Home Social Media Jak wysłać wiadomość prywatną na YouTube?
Social Media - 4 listopada 2019

Jak wysłać wiadomość prywatną na YouTube?

Jak napisać na YT na priv? Wysyłanie i odbieranie wiadomości YouTube

Jak wysłać wiadomość prywatną na YouTube? Prywatna wiadomość do ulubionego youtubera?! Czy to w ogóle możliwe?

Marzysz o kontakcie z ulubionym twórcą YouTube? Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się czy możliwe jest wysyłanie prywatnych wiadomości na YouTube. Taka opcja znacząco ułatwiłaby kontakt z wieloma cenionymi twórcami. Ale czy to jest w ogóle możliwe?

Youtube wiadomości prywatne

Niestety, od 9 lipca 2018 roku YouTube zablokował opcje wysyłania oraz otrzymywania wiadomości prywatnych. Zmiana ta została wprowadzona między innymi  z powodu braku zainteresowania taką możliwością. Dzięki temu YouTube oferuje ulepszenie wielu  pozostałych funkcji. Czy to oznacza jednak koniec wiadomości prywatnych na youtube? Niekoniecznie!

Od pewnego czasu większość twórców zachęca do kontaktu w komentarzach. Coraz częściej granica między twórcą a odbiorcą zaciera się. Niekiedy youtuberzy wchodzą w dyskusję i odpowiadają na wiadomości od komentujących. Jest to swego rodzaju forma wiadomości prywatnych na YT. Twórcy promują swoje konta na innych portalach społecznościowych, na których o wiele łatwiej jest wysłać wiadomość prywatną.

Jak napisać wiadomość prywatną YouTube?

Jeśli jednak nadal chcesz wysłać wiadomość prywatną na YouTube pozostaje możliwość kontaktu poprzez e-mail do zapytań biznesowych. Jednakże opcja ta dostępna jest jedynie w wersji na komputerach oraz gdy adres e-mail został podany przez właściciela kanału, a to nie zawsze jest takie oczywiste i może bardzo skomplikować cały proces. Najważniejsze jest sprawdzenie czy adres został udostępniony- sprawdzić  to możesz w karcie „informacje” na danym kanale. Często kontakt z twórcami jest o wiele łatwiejszy poprzez inne media społecznościowe takie jak Facebook czy Instagrama.

Jak napisać do kogoś na Youtube? Chcesz wysłać wiadomość na priv na YouTube korzystając z adresu e-mail do zapytań biznesowych? Zaraz krok po kroku wytłumaczymy Ci jak to zrobić.

  1. Na początku zaloguj się na YouTube
  2. w lupce wyszukaj kanał twórcy do którego chcesz wysłać wiadomość
  3. kiedy już znajdziesz się na kanale danego twórcy znajdź kartę „informacje” i wybierz ją
  4. jeśli adres e-mail jest podany, wybierz opcję „wyświetl adres e-mail”.Jeżeli nie widzisz adresu to znaczy, że twórca kanału go nie udostępnił – spróbuj wtedy znaleźć go na innych portalach społecznościowych i tam wysłać wiadomość
  5. jeśli adres e-mail jest udostępniony możesz wysłać wiadomość prywatną na podany adres.

To co może wzbudzać spore zainteresowanie to fakt czy e-maile do zapytań biznesowych odbierane są bezpośrednio przez twórcę kanału czy też przez osoby specjalnie do tego zatrudnione. To z kolei może skutkować tym, że wiele wiadomość prywatna na youtube nie dotrze do youtubera, ponieważ będą mniej ważne od pozostałych. Tym bardziej zachęcamy do kontaktu poprzez komentarze oraz inne portale społecznościowe.

Zobacz też:

 

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…