Home Social Media Jak zablokować messengera?
Social Media - 11 maja 2021

Jak zablokować messengera?

Blokada Messengera krok po kroku

Blokowanie messengera przed innymi użytkownikami smartfona jest możliwe i stosunkowo proste do wdrożenia. Aplikacja Messenger jest stałym elementem wyposażenia obecnych smartfonów. Jej brak jest bardzo odczuwalny w obecnych czasach, mimo istnienia szeregu innych komunikatorów, przewaga Messengera wywodzi się z jego zintegrowania z aplikacją Facebook, co bardzo ułatwia operacje wykonywanie na naszych urządzeniach, zarówno tych z zainstalowanym systemem Android, jak i korzystających z systemów z grupy OS.

Twórcy aplikacji postanowili wprowadzić udogodnienie pozwalające na zwiększenie chronienia prywatności poprzez możliwość ustawienia hasła do messengera. Blokada ta pozwala ukryć rozmowy, których użytkownik nie chciałby pokazać w przypadku wpadnięcia smartfona w niepowołane ręce.

Jak założyć hasło na Messengera?

Zależnie od posiadanego systemu operacyjnego w naszym smartfonie, istnieją dwie możliwości.

Dla użytkowników iOS-a i iPadOS-a

Twórcy przewidzieli możliwość oddzielnej blokady aplikacji Messenger, nawet w przypadku odblokowania urządzenia.

  1. Należy wejść w ustawienia aplikacji, klikając na miniaturkę swojego zdjęcia profilowego.
  2. Potem wybieramy pole prywatność.
  3. Z ukazanego menu wybieramy Blokada aplikacji..

W przedstawionym menu należy wybrać, czy chcemy włączona ma być blokada messengera i po jakim ewentualnym czasie ma być ona uruchamiana. Nasz Messenger będzie mógł być odblokowany za pomocą odcisku palca lub skanem naszej twarzy.

Dla użytkowników Androida

Stworzona na ten system aplikacja messenger nie posiada możliwości założenia kodu ani hasła do messengera. Jak zatem zabezpieczyć aplikację?

Z pomocą przychodzą tu ustawienia telefonu, umożliwiają one założenie hasła dostępu, w tym przypadku będzie to blokada messengera. Zabezpieczenie to działa w taki sposób, iż osoba odblokowująca telefon, dodatkowo będzie musiała podać dodatkowy kod do messengera, aby go uruchomić.

  1. Należy wejść w ustawienia smartfona (ikona zębatego koła w głównym menu).
  2. Wybieramy zakładkę Bezpieczeństwo i prywatność.
  3. Wybieramy sekcję Blokada aplikacji.
  4. Wprowadzamy 6 cyfrowy kod blokady – będzie to nasze hasło Messengera.
  5. W oknie które się pojawi, ujrzymy listę wszystkich naszych zainstalowanych aplikacji. Odnajdujemy Messenger i przesuwamy suwak widoczny obok niego.

To wszystko, od tej pory już wiesz jak zablokować Messengera. Przy każdym uruchomieniu tej aplikacji będziesz musiał podać wprowadzony przez siebie kod.Pamiętaj aby dobrze zastanowić się nad kodem blokady Messengera, w przypadku jego zapomnienia, możesz utracić dostęp do aplikacji, a cofnięcie zmian może być żmudne i czasochłonne…

A co w przypadku Messengera dostępnego na systemy Windows i MacOS? Niestety, ale obecnie nie ma możliwości zablokowania tychże aplikacji w analogiczny sposób, jednak jak zapowiadają twórcy – mają się one jednak pojawić w późniejszych terminach. Możliwość zablokowania Messengera jest krokiem w bardzo dobrą strone, inne popularne komunikatory na nasze przenośne urządzenia posiadały te opcje przed jej wprowadzeniem do Messengera, a ich użytkownicy bardzo sobie tę możliwość cenili.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…