Home Biznes Jak zacząć sprzedawać na allegro?
Biznes - 21 maja 2021

Jak zacząć sprzedawać na allegro?

Allegro to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów służących obiegowi artykułów. Posiada szeroką bazę kategorii, pogrupowanych według potrzeb klientów oraz dużą liczbę użytkowników, która rośnie z każdym rokiem. Dlatego liczba firm oraz osób indywidualnych, które decydują się na sprzedaż w serwisie wzrasta.

Aby prowadzić sprzedać na Allegro, należy posiadać aktywne konto. Serwis oferuje dwa rodzaje kont:

– „Zwykłe”, dla klientów indywidualnych;

– „Firma”, dla klientów biznesowych.

W przypadku „Konta Zwykłego” należy wypełnić krótki formularz. Dane, jakie są potrzebne to adres e-mail oraz przedział wiekowy. W zależności od tego, czy użytkownik ma mniej czy więcej niż 18 lat, oferty zostaną dopasowane do jego potrzeb. Użytkownik jest również poproszony o ustawienie hasła do konta. Powinno posiadać minimum 8 znaków, wielkie i małe litery oraz przynajmniej jedną cyfrę. Zakładając konto należy potwierdzić znajomość oraz akceptację regulaminu. Dodatkowo użytkownik może wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Allegro i podmioty współpracujące w Allegro.

„Konto Firma” wymaga większej ilości informacji. Nowy użytkownik powinien podać: adres e-mail, login, jakim chce się posługiwać w serwisie, numer telefonu oraz informacje o firmie. Wymagane jest również ustalenie hasła do zakładanego konta w serwisie. Hasło powinno spełniać takie wymagania, jakie spełnia również w przypadku zwykłego konta. Informacje firmowe, jakie są potrzebne to:

– kraj;

– NIP;

– pełna nazwa firmy;

– dokładny adres firmy.

Podobnie jak w przypadku „Konta Zwykłego”, akceptacja regulaminu jest obowiązkowa. Można również wyrazić dobrowolną zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Allegro i firmy z nim współpracujące.

Proces sprzedaży produktów

Po założeniu oraz aktywacji konta w serwisie, można przejść do sprzedaży swoich produktów. W tym celu należy wybrać zakładkę „Sprzedaż” w sekcji użytkownika. Istnieją dwie możliwości sprzedaży. Przez Allegro Lokalnie oraz przez główny serwis. Na Allegro Lokalnie procedura sprzedaży jest uproszczona, ale wprowadzone są również ograniczenia, m.in. w ilości aktywnych ogłoszeń sprzedaży przypadających na jednego użytkownika.

Wybierając sprzedaż przez główny serwis, należy przejść do zakładki „Moja sprzedaż”, gdzie użytkownik ma dostęp do listy wszystkich swoich ofert. Dodawanie nowego ogłoszenia odbywa się poprzez kliknięcie przycisku „Dodaj nową”. Strona przekieruje do formularza, który należy wypełnić, poprzez dodanie zdjęć, nazwy przedmiotu, jego opisu, ceny. Obowiązkowy jest wybór kategorii, metody dostawy oraz rodzaju ogłoszenia. Jest również opcja wyróżnienia ogłoszenia.

Opłaty i prowizje

Allegro pobiera prowizję, która zależy od końcowej ceny produktu, ale jej minimalna wartość to 0,25zł. Wynosi od 2% do 16%. Część produktów jest z niej zwolniona. Dodatkowo wystawienie ogłoszenia należącego do niektórych kategorii, np. „Samochody”, jest płatne. Cena zależy od kategorii.

Opłaty mogą zostać pobrane również za przedłużenie oferty, wyróżnienie lub podświetlenie.

Wady i zalety sprzedaży na Allegro

Do najważniejszych zalet należy łatwość i szybkość wystawiania oferty. Procedura dodania produktu na sprzedaż zajmuje często nie więcej niż 10 minut. Serwis Allegro jest jednym z najdłużej działających serwisów, stale rozwija się, dbając o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Dlatego sprzedaż w serwisie jest bezpieczna, co jest ważnym aspektem dla wielu sprzedających.

Prowizja, jaką pobiera Allegro oraz opłaty za dodawanie ofert, są niewielkie, a co za tym idzie, sprzedaż jest dostępna dla wielu użytkowników.

Do wad zalicza się duża ilość oszustów, z jakimi sprzedający może spotkać się w serwisie. Dodatkowo liczba ogłoszeń, jaka dziennie pojawia się w każdej z kategorii sprawia, że ogłoszenie szybko trafia na kolejne strony wyszukiwania, co zmniejsza jego szansę na zainteresowanie potencjalnych klientów oraz zwiększa potrzebę wykupienia wyróżnienia oferty, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

Różnorodność kategorii oraz możliwość zakupienia wszystkich produktów w serwisie sprawia, że Allegro cieszy się bardzo dużą popularnością. Liczba użytkowników stale rośnie, a wraz z nimi rynek potencjalnych klientów.

Dzięki ofercie na Allegro, firma lub użytkownik prywatny, może dotrzeć do imponującej liczby odbiorców. Zwiększa to popularność usług i produktów i przekłada się na realne zarobki.

Allegro, oprócz strony internetowej, posiada również aplikację mobilną. Dzięki niej użytkownik oszczędza czas potrzebny na zalogowanie w przeglądarce oraz ma stały podgląd swoich ofert. Ułatwia i usprawnia to kontakt z potencjalnymi klientami zainteresowanymi ofertą.

Proces zakładania konta oraz wystawiania oferty w serwisie Allegro jest szybki i intuicyjny. W zamian za poświęcony czas, sprzedawca dostaje możliwość reklamy oraz sprzedaży swoich usług i produktów.

Więcej informacji na temat „Jak zacząć sprzedawać na allegro” znajdziesz pod adresem: https://blog.sky-shop.pl/jak-zaczac-sprzedawac-na-allegro/

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…