Home Social Media Jak zainstalować messengera?
Social Media - 1 października 2020

Jak zainstalować messengera?

Aplikacja messenger - instalacja

Dlaczego warto zainstalować messengera? Dlaczego warto pobrać tę aplikację? Od wielu lat Messenger uważany jest za jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie.  Jest to aplikacja służąca do szybkiego komunikowania się z innymi użytkownikami, stworzona przez twórców Facebooka. Umożliwia ona nie tylko ekspresową wymianę informacji za pomocą wiadomości tekstowych, ale również oferuje możliwość nagrywania i przesyłania wiadomości głosowych, uczestniczenia w wideorozmowach, wspólnej gry na odległość, czy nawet wysyłania reakcji na odpowiedzi w postaci bardzo popularnych „GIF’ów”.

Jak korzystać z messengera? Instalacja krok po kroku

Aby korzystać z Messengera warunkiem koniecznym jest wcześniejsze założenie konta na Facebook’u. Warto jednak zaznaczyć, że z funkcji komunikatora można korzystać również poprzez stronę internetową Facebooka lub Messengera. Aktualnie jednak instalacja Messengera na urządzeniu jest wygodniejszym i częściej wybieranym przez użytkowników rozwiązaniem.

Dla wszystkich osób, które są zainteresowane instalacją aplikacji Messengera, poniżej stworzona została szczegółowa instrukcja wyjaśniająca jak krok po kroku zainstalować messengera na swoim urządzeniu elektronicznym. Aplikację można pobrać zarówno na komputer stacjonarny, telefon komórkowy lub inne przenośne urządzenia elektroniczne, takie jak tablet czy laptop.

Jak zainstalować messengera na telefonie?

Pobranie aplikacji messenger na telefon i następnie zainstalowanie messengera w swoim urządzeniu nie jest trudnym, ani skomplikowanym zadaniem. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak zainstalować apkę messenger w swoim smartfonie:

  1. Należy odnaleźć na pulpicie telefonu ikonkę Google play (w przypadku sprzętu posiadającego oprogramowanie Android ) lub Apple Store (w przypadku oprogramowania iOS obecnego w iPhone’ach).
  2. Następnie w oknie wyszukiwarki oznaczonym lupą wpisać hasło Messenger i zatwierdzić je kliknięciem.
  3. Po odnalezieniu aplikacji Messengera oznaczonej niebieską chmurką z białą błyskawicą pojawi się napis „zainstaluj”, wybieramy powyższą opcję i oczekujemy na ukończenie procesu instalacji.
  4. Po ukończeniu procesu, aplikacja Messengera pojawi się na pulpicie naszego ekranu.
  5. W celu zalogowania się klikamy na nią i stosujemy się do pojawiających się dalszych poleceń.

Jak zainstalować messengera na komputerze z systemem Windows 10?

  1. Należy wybrać z dolnego paska ekranu ikonkę Startu
  2. Następnie odnaleźć sklep Microsoft Store, najechać na jego ikonę i zatwierdzić kliknięciem myszy.
  3. W pole wyszukiwarki wpisać hasłoMessengeri odnaleźć niebieskie logo aplikacji opisane powyżej.
  4. Po odnalezieniu aplikacji należy wybrać opcję „pobierz” i poczekać na ukończenie procesu instalacji.
  5. Po ukończeniu instalacji pojawi się okienko z napisem „Uruchom”, które należy wybrać i zaznaczyć kursorem myszy.

Jak przebiega proces instalacji messenger?

Wbrew pozorom, proces instalacji komunikatora Messenger z reguły trwa bardzo krótko, a  poszczególne etapy rejestracji są bardzo intuicyjne i jasno opisane, podobnie jak cała aplikacja. Użytkowanie Messengera jest więc mało skomplikowane i nie powinno sprawiać większych trudności.
Aktualnie z funkcji oferowanych przez chat twórców Facebooka korzysta coraz większa rzesza ludzi w coraz bardziej różnorodnym wieku.

Powyższa instrukcja oferowana jest szczególnie osobom, które nie poruszają się swobodnie po przestrzeniach internetu.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…