Home Social Media Jak założyć grupę na FB
Social Media - 10 kwietnia 2020

Jak założyć grupę na FB

Grupa na facebooku - tworzenie i prowadzenie

Założenie grupy na Facebooku jest prostą czynnością, którą wykonasz bez najmniejszych problemów z naszym poradnikiem. Warto mieć jednak na uwadze to, że sam proces założenia grupy to jedno a odpowiednie zarządzanie nią, rozwijanie i stworzenie oryginalnego miejsca w sieci, w którym członkowie grupy będą wymieniać się wartościowymi i ciekawymi spostrzeżeniami to drugie. Dlatego, zanim zdecydujemy się założyć samą grupę, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcemy założyć tę grupę, co ona wniesie do naszego życia oraz jak nasza grupa ma wyglądać za pewien okres, powiedzmy rok. W momencie, gdy mamy w głowie wyklarowany pomysł na grupę, możemy z powodzeniem przystąpić do założenia jej.

Krok 1 – Założenie grupy na FB

Na głównej stronie Facebooka, po lewej znajduje się szereg przydatnych informacji, które są stworzone w celu błyskawicznej nawigacji po wszystkich funkcjonalnościach naszego serwisu społecznościowego. W kategorii Explore kliknij na zakładkę Groups, gdzie wyświetlą się informacje o wszystkich grupach, do których należymy.

zakładanie grupy FB

W prawym górnym rogu widnieje przycisk Create Group. Przeniesie nas on do konfiguracji naszej grupy, którą właśnie tworzymy.

stworzenie grupy FB

Krok 2 – Nazwa oraz opcje prywatności grupy FB

Pierwszym krokiem w tworzeniu grupy Facebook jest nazwanie naszej grupy. Dobrą praktyką jest wybór w miarę prostej nazwy, która jednoznacznie będzie kojarzyć się ze specyfiką i celem tworzonej społeczności. Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie zakresu prywatności naszej grupy na FB. Mamy możliwość wyboru spośród trzech opcji. Grupa publiczna to taka, którą widzą wszyscy użytkownicy facebooka. Użytkownik niebędący członkiem grupy ma możliwość sprawdzenia wszystkich informacji i postów, które są udostępnione w grupie. Drugą opcją jest grupa zamknięta. Ponownie wszyscy użytkownicy widzą, że taka grupa istnieje, jednak zawartość jest dostępna jedynie dla członków grupy. Trzecim rodzajem prywatności grupy jest grupa sekretna. Żaden niepowołany użytkowników facebooka nie może zobaczyć tej grupy chyba, że otrzyma zaproszenie.Ostatnim krokiem jest zaproszenie do grupy znajomych.

Krok 3 – Zdjęcie grupy na Facebook oraz jej opis

Jeżeli chcemy stworzyć rzetelną i ciekawą grupę na Facebooku, nie możemy zapomnieć odpowiednim zdjęciu oraz opisie grupy. Zdjęcie oraz grafika w tle grupy powinna być zachęcająca użytkowników do korzystania z grupy. Zrezygnujmy z amatorskich zdjęć. Jeżeli myślimy o założeniu profesjonalnej grupy, powinniśmy skupić się na edycji grafiki w jednym z dostępnych programów graficznych. Opis grupy również powinien być dostosowany do celu grupy oraz jej członków. W opisie możemy podać powód otwarcia grupy, jej zasady oraz mechanizmy funkcjonowania. Warto zachęcić też w opisie innych użytkowników do dzielenia się swoimi pomysłami na rozwój grupy.

Krok 4 – Czynności dodatkowe

Jeżeli tworzymy profesjonalną grupę, która dodatkowo jest stworzona na bazie fanpage naszej firmy bądź aktywności, możemy z powodzeniem połączyć naszą stroną z grupą, Dodatkowo zadbajmy o jasny i przejrzysty regulamin korzystania z grupy, co może w przyszłości zminimalizować ryzyko nieporozumień. Pamiętajmy też o adekwatnym otagowaniu naszej grupy.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…