Home Social Media Jak założyć grupę na messengerze? – Poradnik
Social Media - 30 sierpnia 2019

Jak założyć grupę na messengerze? – Poradnik

Zakładanie grupy messenger

Jak założyć grupę na messengerze? Messenger to ciesząca się rosnącą popularnością aplikacja umożliwiająca darmową komunikację na odległość. Jest dość prosta w obsłudze, za jej pośrednictwem można prowadzić także rozmowy grupowe. Jak założyć grupę na messengerze? Jak rozpocząć konwersację?

Jak założyć grupę na messenger?

By założyć grupę, należy dotknąć ikony przedstawiającej ołówek (znajduje się w prawym górnym rogu) i wpisać znajomych, którzy mają docelowo znaleźć się w grupie. Po wybraniu wszystkich i dotknięciu „OK”, które również znajduje się w prawym górnym rogu, grupa zostanie założona. Jednak nadal pozostaje pytanie, jak ją skonfigurować tak, by jak najbardziej zwiększyć komfort użytkowania. Można w tym celu posługiwać się nickami, kolorami czatu.

-> E-book „Facebook dla firm – podstawy”

Konfiguracja grupy messenger: nazwa, zdjęcie, członkowie, emoji

Korzystanie z czatu grupowego ułatwi też nadanie mu charakterystycznej nazwy, co pozwoli odróżnić go od innych rozmów. W podobnym celu można zmienić także zdjęcie rozmowy. Jak to zrobić? By zmienić nazwę czatu, wystarczy wybrać okrągłą ikonkę z „i” w środku (znajduje się na górnym pasku), a następnie trzy pionowo ustawione kropki, które pojawią się w tym samym miejscu. Wyświetlą się wtedy różne komendy. Wśród nich będą „Zmień nazwę” oraz „Zmień zdjęcie grupy”. Po wybraniu opcji „Zmień nazwę” wystarczy wpisać nazwę i wybrać „Zapisz”. Podczas wyboru opcji „Zmień zdjęcie grupy” można natomiast wybrać wśród zdjęć z galerii lub zrobić nowe zdjęcie. Po wybraniu zdjęcia również należy zaznaczyć „Zapisz”.

Zakładanie grupy messenger krok po kroku

Po wybraniu okrągłej ikonki z „i” pośrodku możliwe jest też dodanie nowych osób do grupy. By to zrobić, trzeba wejść w zakładkę „Członkowie”, po czym dotknąć plusa w prawym górnym rogu, wybrać nowych użytkowników do grupy i zatwierdzić ten wybór. Można wybrać także opcję „Nicki”, co umożliwi zmianę nazw znajomych (nowe nazwy widoczne będą tylko na tej właśnie grupie). Pozwoli to wprowadzić do rozmowy elementy humorystyczne oraz zaznaczyć odrębność tej zamkniętej grupy osób korzystających z czatu grupowego, a także nadać rozmowie pewnej intymności. Ostatnimi z opcji są „Kolor” oraz „Emoji”, dzięki którym można uczynić czat bardziej przystępnym wizualnie i zindywidualizowanym.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…