Home Social Media Jak założyć Messengera bez Facebooka?
Social Media - 15 grudnia 2019

Jak założyć Messengera bez Facebooka?

Messenger bez FB - czy to możliwe?

Messenger bez Facebooka? Tak to możliwe! Ta aplikacja bez wątpienia podbiła świat. Zdecydowanie jest najczęściej używanym komunikatorem. Posiada wiele możliwości. Przede wszystkim służy do wysyłania wiadomości, zdjęć, filmów, naklejek, gifów czy przeróżnych plików. Możemy go również używać do wykonywania połączeń głosowych, wideo rozmów, możliwe jest nawet granie w mini gry.

Komunikator posiada również od paru lat swoją wersję Lite. Niestety, pozbawiona jest ona wielu funkcji i korzystanie z niej, nie jest tak przyjemne jak korzystanie ze standardowej wersji.

Jednak, nie każdy jest posiadaczem Messengera, gdyż twierdzi, że do tego potrzebne mu jest konto na Facebooku.

Jak korzystać z messengera bez FB?

A więc, czy możliwe jest korzystanie z Messengera, nie posiadając konta na Facebooku? Czy Messenger jest niezależnym komunikatorem? Otóż, tak. Mimo tego, że właścicielem Messengera jest Facebook, to od 2015 roku, można być czynnym użytkownikiem messengera, bez posiadania konta na Facebooku. Niestety, jest to możliwe tylko na aplikacji mobilnej, aby korzystać z Messengera w przeglądarce, niezbędne jest założenie konta.

Nie wiesz jak to zrobić? Żaden problem! W aplikacji mobilnej jest to bardzo proste.

Krok po kroku, logowanie do aplikacji messenger, z użyciem numeru telefonu:

1. Na ekranie startowym Twojego telefonu wybierz aplikację Messenger.

2. Po otwarciu strony powitalnej Messengera, wybierz opcję „Nie mam konta na Facebooku” i kliknij „Kontynuuj”.

3. Następnie wpisz swój numer telefonu, za pomocą którego będziesz logował się do komunikatora.

4. Kolejnym etapem jest wpisanie Twoich danych – imienia i nazwiska, aby Twoi znajomi wiedzieli, że kontaktują się właśnie z Tobą!

5. Wrzuć swoje zdjęcie! Jest to nieobowiązkowy krok, jednak sprawi, że będziesz bardziej rozpoznawalny.

I gotowe! Jesteś już w pełni użytkownikiem Messengera. Na koniec zostało Ci tylko dodanie Twoich kontaktów. Za pomocą ikonki z obrazkiem listy, wybierz sposób, którym chcesz dodać znajomych. Oczywiście, najłatwiejszym sposobem było by wybranie opcji „Zsynchronizuj kontakty”. Wtedy cała Twoja książka adresowa z telefonu, za pomocą jednego kliknięcia zsynchronizuje się z aplikacją. Jednak wybór należy do Ciebie! Możesz również wybrać opcję „Dodaj za pomocą numeru telefonu”, lub „Skanuj kod Messengera”. Każdy sposób jest dobry!

Na koniec, dla naszego własnego komfortu, od niedawna mamy możliwość wyboru koloru motywu naszej aplikacji. Jeżeli biały, standardowy kolor jest dla Ciebie zbyt jasny i rażący, możesz zdecydować się na kolor czarny!

Udało się! Posiadamy Messengera, bez konta na Facebooku! Wcale nie było tak trudno.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…