Home Social Media Jak zapisać wiadomość głosową z messengera na komputerze?
Social Media - 31 maja 2021

Jak zapisać wiadomość głosową z messengera na komputerze?

Jak pobrać wiadomość głosową z messengera?

Wielu z nas doskonale wie jak zapisać film z messengera na komputerze lub zdjęcie, czyli jest to proste, ale jeśli chodzi o wiadomość głosową to zapisuje się ją zazwyczaj tak samo i w przypadku komputera i w przypadku smartfona, czyli trzeba wybrać odpowiednią opcją. Opcją tą może być zapisanie bezpośrednio na dysku lub wysłanie na adres e-mail, po to by z niego następnie pobrać plik na dysk komputera stacjonarnego lub laptopa.

Jak zapisać wiadomość głosową z messengera na komputerze

Wiadomo nie od dziś, że aplikację messenger na telefon się aktualizuje, a procedura aktualizacji dotyczy także systemu na komputerze stacjonarnym. Jednym słowem obecnie jeśli chodzi o o tę konkretną aplikację to działa ona inaczej niż te kilka lat temu. Różnice dotyczą rodzaju wysyłanych plików i tego jak wielkimi są jeśli chodzi o rozmiar, choć same parametry urządzenia pobierającego także mają kluczowe znaczenie. Mowa tu dokładnie o tym, że nie każdy plik da się pobrać, a czasami podczas pobierania lub wysyłania aplikacja messenger się zawiesi.

Ten konkretny problem dotyczy nie tylko telefonu klasy smartfon, ale też laptopa, który na raz wykonuje zbyt wiele operacji. Takie zawieszenie się wynika też z tego, że pojawił się jakiś błąd aplikacji i właśnie ze względu na niego tymczasowo nie działa ona poprawnie, choć zazwyczaj tego typu problemy rozwiązuje się w godzinę.

Pobranie wiadomości głosowej z messengera za pomocą dyktafonu

Taką wiadomość głosową wysłaną raz można odtworzyć i nagrać za pomocą mikrofonu przyłożonego do głośnika, czyli za pomocą smartfonu z mikrofonem, a potem przesłać na dysk komputera za pomocą adresu e-mail lub za pomocą kabla USB. Te dwie metody są dostatecznie sprytnymi, ale niektórzy zazwyczaj szukają metody, która nie odmieni pliku, a samo wysłanie wiadomości głosowej przez messenger do pewnego stopnia zniekształca. Dla wielu z nas to nie problem, bo to tylko jakieś na szybko wypowiedziane słowa. Inaczej to wygląda w przypadku jakiegoś profesjonalnego nagrania piosenki. Takie nagranie w przypadku tej aplikacji wysyła się tylko w formie takiego pokazowego kawałka piosenki, czyli to nie jest raczej plik stworzony z myślą o powielaniu w nieskończoność, bo tę lepszą wersję i tak wysyła się na adres e-mail.

Pobranie wiadomości głosowej – zapis pliku audio

Inną możliwością na zapisanie na dysku pliku głosowego w formie wiadomości, którą otrzymamy za pośrednictwem messengera jest zapisanie jej w formie audio. Jak to działa? Należy w archiwum konwersacji wyszukać wiadomość głosową, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy na nią i wybrać pozycję „Zapisz element audio jako…”. Plik możemy zapisać w dowolnym miejscu na naszym dysku ale również zgrać na pendrive czy przenośny dysk twardy lub wysłać do chmury.

Jak widać zapisywanie na dysku wiadomości głosowej w messenger jest możliwe i całkiem łatwe do osiągnięcia.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…