Home Social Media Jak zaplanować post na FB?
Social Media - 4 grudnia 2020

Jak zaplanować post na FB?

Planowanie postów na Facebooku

Prowadząc stronę czy fanpage na Facebooku, kluczową kwestią jest regularność dodawania postów. Tylko dzięki temu, możemy zyskać pokaźne grono odbiorców, a także przyciągnąć do siebie stałych klientów. Dzięki regularnym postom, mamy szanse realnie zwiększyć swój zasięg i podnieść rozpoznawalność. Jednak nikt z nas nie ma czasu, by cały czas kontrolować Facebook, Okazuje się, że popularny portal, czasem ukrywa przed nami opcje, dzięki którym, zawartość pojawi się na stronie dokładnie w takim czasie, jakim tego oczekujemy. Jak więc zaplanować post na FB?

Jak zaplanować post na FB?

Facebook jest niezwykle popularnym portalem społecznościowym, nic więc dziwnego, że wiele firm chce się na jego łamach odpowiednio wypromować. Planowanie postów przydaje się w wielu aspektach. Możemy to wykorzystać, by nie zasypywać naszych użytkowników spamem treści, a z drugiej strony nie uraczyć ich ogromną przerwą od naszej treści. Sytuacji, w której planowanie może okazać się przydatne jest wiele więcej. Jednak jak to zrobić? Okazuje się, że możemy utworzyć post, a następnie zaplanować jego publikację w dogodnym dla nas terminie.

Zobacz też:

Jednak opcja ta, może być przez Facebooka ukryta. Wystarczy więc wybrać „Udostępnij teraz”, a następnie z listy, która się pojawiła, wybrać opcję „Zaplanuj”. Wówczas naszym oczom pokaże się pełen harmonogram do zaplanowania postu. Warto także pamiętać, że posty nawet po zaplanowaniu mogą być poddawane edycji i zmianom, nie tylko przez nas, ale także redaktorów czy administratorów, którzy również naszą stroną zarządzają. Dokonać tego możemy w prosty sposób:

  • w górnym menu profilu, powinniśmy znaleźć opcję „Narzędzia do publikowania”.
  • jeśli jej nie widzimy klikamy opcję „Więcej”
  • po przejściu do narzędzi, po lewej stronie wybieramy „Posty”.
  • przechodzimy do sekcji „Zaplanowane posty”

Gotowe! Pamiętajmy, że każda godzina w harmonogramie, jest dostosowana do naszej aktualnej strefy czasowej. Zaktualizuje się ona również, gdy takową strefę zmienimy. Szczegółowe informacje o tym, jak zaplanować posta na stronie FB tutaj.

Co zyskamy dzięki planowaniu postów na FB?

Redaktorzy czy administratorzy stron, dobrze wiedzą ile czasu i energii muszą poświęcić na przygotowanie postu, a następnie opublikowaniu go we właściwym czasie. Planowanie postów na FB pozwoli nam zaoszczędzić nasz czas. Ułatwi nam to też dbanie o wykreowany wizerunek marki. Zwykle chcemy, by nasze posty były maksymalnie dopieszczone i idealne. Często po pierwszym przeczytaniu, odnosimy takie wrażenie, jednak po chwili, zdajemy sobie sprawę, że nie jest on tak perfekcyjny. Dzięki planowaniu postów, możemy wprowadzać zmiany i poprawki, przed opublikowaniem. Nie musimy również z zegarkiem w ręku oczekiwać na odpowiednią do publikacji godzinę. Facebook, przejmie ten obowiązek na siebie. Naszym zadaniem pozostanie jedynie wybranie odpowiedniego czasu publikacji, który musi być dopasowana do czasu największej aktywności odbiorców. To również warto regularnie sprawdzać. Zrobić to możemy za pośrednictwem Facebooka. Wystarczy przejść do zakładki „Statystyki”, a potem wybrać opcję „Posty” – dzięki temu sprawdzimy aktywność naszych odbiorców.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…