Home WEB i technologie Jak zgrać zdjęcia z Iphone na komputer Windows 10?
WEB i technologie - 27 listopada 2020

Jak zgrać zdjęcia z Iphone na komputer Windows 10?

Zgrywanie zdjęć z IPhone na komputer z Windowsem10

Jak ściągnąć zdjęcia z Iphone’a na komputer? Istnieje wiele sposobów na przegranie zdjęć z naszego urządzenia z nadgryzionym jabłkiem na komputer jednym z nich jest po prostu podpięcie telefonu do komputera za pomocą kabla. Następnie na naszym komputerze uruchamiamy aplikacje zdjęcia i klikamy przycisk importuj w prawym górnym rogu. Jeśli nasze urządzenie jest prawidłowo podłączone do wyboru będziemy mieć jego dysk, który zostanie przeskanowany w celu odnalezienia zdjęć, które znajdują się na nim. Po ukończeniu skanowania wybieramy nas interesujące zdjęcia, miejsce gdzie mają być one zapisane i klikamy importuj.

jak zgrać zdjęcia z iphone na komputer bez itunes

Importowanie zdjęć przy użyciu Eksploratora Plików.

Kolejnym sposobem na zgranie zdjęć z iphona jest użycie potocznie nazywanego menedżera plików. Podpinamy telefon do komputera przez kabel usb i w razie potrzeby klikamy zaufaj temu komputerowi oraz wpisujemy kod ekranu blokady. Komputer powinien wykryć nasze urządzenie jako dysk przenośny. Następnie wchodzimy do managera plików i przechodzimy w sekcje ten komputer. Wchodzimy w pamięć podłączonego telefonu i przechodzimy do folderu DCIM gdzie znajdują się nasze zdjęcia. Przeglądamy poszczególne foldery i kopiujemy nas interesujące zdjęcia lub klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję zaznacz wszystko klikamy kopiuj i następnie przenosimy interesującą nas zawartość do odpowiedniej lokalizacji na naszym komputerze.

Zobacz też:

Przesyłanie zdjęć z icloud na windows.

Możemy umożliwić chmurze apple przesyłanie zdjęć na komputer. W tym celu należy wgrać na komputer program icloud i zalogować się na niego swoimi danymi apple id. Następnie włączamy funkcję zdjęcia w panelu kontrolnym icloud.

Jak zgrać zdjęcia z iphone na komputer

Zdjęcia możemy też przesłać przez wycofywaną przez appla ale jeszcze dostępną na komputer aplikację itunes.

W tym wypadku standardowo podłączamy urządzenie przez kabel do komputera. Odpalamy aplikację itunes i w lewym górnym rogu powinniśmy zobaczyć podłączone przez nas urządzenie. Klikamy w nie a następnie przechodzimy do zakładki zdjęcia.

klikamy przycisk synchronizuj. Po synchronizacji zaznaczamy nas interesujące zdjęcia i wybieramy folder do, którego mają one trafić.

Istnieją też tak zwane alternatywne metody przenoszenia zdjęć ale od tego roku zrobiły się one mniej opłacalne są to:

Przenoszenie zdjęć z Iphone na komputer przy pomocy konta Google

Przenoszenie zdjęć za pomocą konta google przy użyciu aplikacji zdjęcia google a na komputerze strony internetowej zdjęcia google przez, którą, możemy nasze zsynchronizowane zdjęcia z telefonu pobrać na komputer. Jednak ta opcja jest mało opłacalna dla tego że google w tym roku wprowadził limit w postaci pojemności wirtualnego dysku, który wynosi 15 gb.

Przenoszenie zdjęć z Iphone na komputer przy pomocy chmury

Możemy też skorzystać z chmury oferowanej przez microsoft czyli one driver. W porównaniu do googla chmura one driver dostępna jest jako aplikacja na komputer. Synchronizacja plików, zdjęć jest tutaj banalnie prosta, a mianowicie mając pobraną aplikację na komputer jak i na telefon logujemy się na nasze konto microsoft. Synchronizujemy nasze zdjęcia z poziomu aplikacji na telefonie a następnie odpalamy je na komputerze. W tym momencie interesujące nas fotografie możemy przenieść na komputer.

Sprawdź również

Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Hakerzy, złodzieje lub służby mogą dziś mieć dostęp do naszego urządzenia głównie za pomoc…