Home Social Media Jak zmienić dźwięk messengera?
Social Media - 29 czerwca 2020

Jak zmienić dźwięk messengera?

Messenger zmiana dźwięku

Zastanawiasz się jak zmienić dźwięk wiadomości przychodzącej na messengerze? Wciąż ten sam, popularny dźwięk rozbrzmiewający z twojego telefonu już Ci się znudził lub nawet zaczął Cię denerwować sygnał messengera? A może pragniesz ustawić sobie własny dzwonek, dzięki czemu na spotkaniu ze znajomymi, czy na zakupach w galerii handlowej, będziesz wiedział, że to właśnie do Ciebie dotarła wiadomość? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak zmienić dźwięk messengera. Kilka prostych kroków, które sprawią, że będziesz mógł cieszyć się z ulubionego dzwonka.

Zmiana dźwięku messenger

Czy zmiana dźwięku messenger jest w ogóle możliwa? Oczywiście, że tak! Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić dźwięk messengera w telefonie, powinieneś postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Uruchom aplikację Messenger, następnie włącz ekran główny, czyli listę wątków. Wybierz koło zębate, znajdujące się w górnym rogu po prawej stronie.
  2. Następny krok, to przejście do powiadomień, w których dostępne są ustawienia, dotyczące wszelkich powiadomień o przychodzących połączeniach i wiadomościach.
  3. Dźwięk messengera zmienisz, wybierając „Alert połączenia”. Otworzy się nowe okno, zawierające listę z dźwiękami powiadomień, dostępnymi w aplikacji Messenger. Jest to ostatni krok, dzięki któremu bez problemowo zmienisz ton przychodzących wiadomości.

Jak zmienić dzwonek w messenger

Jeśli pragniesz dowiedzieć się, jak zmienić dzwonek messengera, podczas połączeń głosowych, weź do ręki telefon, włącz aplikację i przejdź do ekranu głównego. Wybierz koło zębate i przejdź do zakładki „Powiadomienia”. Jeśli chcesz zmienić dźwięk połączenia, wybierz opcję „Sygnał dzwonka”. Otworzy się nowe okno, a w nim lista dźwięków dostępnych na Twoim urządzeniu. Następnie wystarczy wybrać dzwonek powiadomień, który najbardziej Ci odpowiada.

Jak zmienić dźwięk messengera na własny

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić dźwięk messengera na własny,przeczytaj poniższą instrukcją. Postępowanie jest bardzo podobne do poprzednich zmian ustawień, dlatego z pewnością sobie z tym poradzisz.

  1. Pierwszą czynnością jest przejście do ekranu głównego messengera.
  2. Wybierz ikonę koła zębatego, znajdującego się w prawym górnym rogu.
  3. Zdecyduj, czy zmieniasz dźwięk połączenia głosowego, czy wiadomości, wybierając odpowiednią z opcji.
  4. Otworzy się lista dźwięków dostępnych w aplikacji Messenger.
  5. Jeśli chcesz ustawić własną muzykę, musisz wcześniej ściągnąć ją na komputer lub telefon. Pamiętaj, że zapisany dźwięk musi być w formacie MP3. Inny format nie zostanie obsłużony i zmiana tonacji nie będzie możliwa.
  6. Następnie, przenieś utwór do wewnętrznej pamięci telefonu. Dokładniej, należy dodać go do katalogu z dzwonkami urządzenia. To jedyna opcja, żeby muzyka pojawiła się na liście z dźwiękami, które możesz wybrać w messengerze.
  7. Zdecyduj się na ulubiony utwór, a będzie on rozbrzmiewał, zamiast nudnego, standardowego dźwięku.

Wszystkie w powyższych kroków, pozwolą Ci się cieszyć z nowego, ulubionego utworu, jako dzwonka powiadomień. Zapomnisz już o niepotrzebnym wyciąganiu telefonu, gdy popularny dźwięk messengera zabrzmi w supermarkecie, czy też na spotkaniu w gronie znajomych. Wystarczy kilka prostych kroków…

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…