Home Social Media Jak zmienić język na FB?
Social Media - 2 kwietnia 2020

Jak zmienić język na FB?

Zmiana języka Facebook

Gdy tworzymy konto na Facebooku, interfejs portalu jest w takim języku, jaki zostanie wybrany w opcjach języka urządzenia. Od regionu języka zależne są także data, godzina i liczby.

Każdemu z nas zdarzyła się zapewne sytuacja, w której nie wiadomo jak i dlaczego, wszystkie opcje Facebooka są w języku angielskim. Przyczyn zmiany języka może być kilka. Niektórzy użytkownicy przypadkowo sami zmieniają język w ustawieniach na FB, sami nie wiedząc, jak do tego doszło, a później pojawia się problem z ponownym przywróceniem wcześniejszych ustawień.

Jak ustawić język polski na Facebooku

Najczęściej przyczyna zmiany języka leży jednak po stronie samego Facebooka. Z pewnością każdy użytkownik tego portalu chociaż raz spotkał się z automatyczną zmianą języka FB polskiego na angielski. Okazuje się, że powodem jest awaria, w wyniku której adaptacja obsługi języka polskiego jest utrudniona albo też chwilowo niemożliwa.

Niektórzy użytkownicy celowo chcą dokonać zmiany języka na swoim urządzeniu, ponieważ częste korzystanie z portalu społecznościowego w innym języku traktują jako okazję
do ćwiczenia języka obcego. Niezależnie od przyczyny, dla której chcemy zmienić język interfejsu Facebooka, poniżej przedstawiony zostanie sposób na to, jak tego dokonać.

W celu zmiany ustawień języka na Facebooku należy wykonać kilka poniższych kroków:

  1. Po pierwsze oczywiście musimy zalogować się na nasz profil na portalu społecznościowym. Po zalogowaniu się na konto użytkownika, należy wejść w ustawienia.
  2. Następnie trzeba wybrać z lewego menu pole język i region.
  3. Pojawia się lista języków, z której należy wybrać i zaznaczyć ten, który aktualnie nas interesuje. Gotowe – dokonaliśmy zmiany języka w Facebooku.

jak zmienić język na FB?

Dobrze jest pamiętać o tym, że powyższe zmiany wprowadza się tylko na konkretnym urządzeniu. Dlatego też, jeśli korzystamy z portalu na kilku różnych sprzętach, na przykład smartfon, tablet i komputer stacjonarny, to na każdym z nich z osobna musimy wprowadzić zmiany.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…