Home Social Media Jak zmienić język w messengerze?
Social Media - 5 maja 2021

Jak zmienić język w messengerze?

Zmiana języka messenger

Messenger jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko wysyłanie wiadomości tekstowych, ale także głosowych, plików, zdjęć czy wideo. Nic więc dziwnego, że zyskał on sobie tak ogromną sławę. Nie mniej jednak, może się zdarzyć, że po zainstalowaniu aplikacji messenger na twoim telefonie, będzie ona w obcym języku. W tym momencie musisz wiedzieć, że z poziomu aplikacji niestety nie ma możliwości zmiany ustawień języka. Jak zatem zmienić język na messengerze?

Zmiana języka na messenger

Jak zmienić język w messengerze? Okazuje się, że jest to niezwykle proste i wcale nie będzie wymagać od ciebie skomplikowanej wiedzy z zakresu komputerów i programowania. Jak wiadomo aplikacja mobilna messengera jest dostępna zarówno na telefony z oprogramowaniem iOS jak i na tradycyjnego Androida. W opcjach konfiguracji komunikatora, niestety nie ma sekcji język. Oznacza to, że jego zmiany możesz dokonać na dwa sposoby. Po pierwsze z aplikacji Facebook, a po drugie z poziomu swojego własnego smartfona. Podpowiadamy więc jak zmienić język na messengerze na polski, na dwa sposoby.

Sposoby na zmianę języka w messenger

  1. W aplikacji Facebook
  2. Z poziomu smartfona

Jak zmienić język na messengerze z poziomu aplikacji Facebook?

Po pierwsze zaloguj się na swoje konto w aplikacji Facebook i przejdź do menu za pomocą przycisku w prawym rogu, który oznaczony jest trzema liniami. Kolejno przejdź do ustawień prywatności i naciśnij na sekcję oznaczoną jako „Język”. Rozwinie się zakładka z językami, a twoim zadaniem jest wybranie opcji „polski”, a następnie odczekanie aż aplikacja zaakceptuje zmiany. Wówczas pozostało ponownie zalogować się na messengera, a przyciski i jego opcje powinny zostać wyświetlone w języku polskim. Jeśli jednak masz starsze konto na Facebooku, musisz liczyć się z tym, że sieć wówczas prowadzona była głównie po angielsku, a to oznacza, że zmiany języka będziesz musiał dokonać poprzez konfigurację telefonu.

Zmiana języka na messengerze – konfiguracja telefonu

Jeśli masz telefon z oprogramowaniem iOS, często domyślne aplikacje są wyświetlane w domyślnym języku telefonu. Jak zmienić język messengera w telefonie? By zmienić wersję językową messengera musisz po pierwsze przejść do ustawień swojego smartfona. Kolejno przejdź do zakładki oznaczonej jako „System” lub „Zarządzanie ogólne”- w zależności od wersji telefonu jaką posiadasz. Następnie znajdź kategorię oznaczoną jako ” Język i wprowadzanie”, a po jej kliknięciu wybierz opcję „Region i język” lub „język”. W tych zakładkach znajdziesz ustawienia operacyjne telefonu. Wystarczy kliknąć opcję „dodaj język”, a następnie ręcznie lub wybierając z listy dostępnych języków, wprowadzić ” język polski”. Oczywiście wprowadzone zmiany należy zaakceptować. Od tego momentu, językiem operacyjnym i domyślnym twojego telefonu jest język polski. Oznacz to, że wszystkie aplikacje, które działają w oparciu o te ustawienia – w tym także messenger – powinien rozpocząć działanie w języku polskim. Zaloguj się więc ponownie do aplikacji i sprawdź czy wprowadzone zmiany zostały zaakceptowane.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…