Zmiana nazwy na Facebook’u może okazać się konieczna kiedy zmieniamy jego obszar działalności lub po prostu stwierdzamy, że jest byt mało chwytliwa. Warto zadbać aby nazwa naszego fanpage’a była łatwa do zapamiętania, ponieważ to ona pierwsza rzuca się w oczy i to zazwyczaj po nazwie użytkownicy wyszukują stron. Jeśli więc nastała konieczność zmiany istniejącej już nazwy to dostępne są dwa sposoby. Oba sposoby są skuteczne natomiast różnią się skalą trudności. W obu jednak musisz być administratorem strony jeśli chcesz wprowadzić na niej taką zmianę.

Zaczynając od łatwiejszego sposobu upewnij się czy masz odpowiednie uprawnienia do zmiany nazwy fanpage’a i że twoja strona posiada mniej niż dwustu obserwatorów. Jeśli spełniasz te warunki podążaj za krokami:

 1. Zaloguj się na stronę Facebook,
 2. Wejdź na stronę swojego fanpage’a,
 3. Wejdź w zakładkę „Informacje” (znajdziesz ją w lewej części strony),
 4. Obok nazwy zajdź opcję edytuj,
 5. Wprowadź nową nazwę i kliknij przycisk Kontynuuj,
 6. Aby upewnić się, że podana nazwa jest prawidłowa dokładnie ją sprawdź i gdy jesteś już pewny wyboru kliknij pozycję „Poproś o zmianę”.

Jak często można zmieniać nazwę Fanpage na Facebook’u?

Szósty punkt jest niezwykle ważny. Kolejna zmiana będzie możliwa do wprowadzenia dopiero po siedmiu dniach. Dodatkowo za każdym razem gdy zmieniamy nazwę, nasi fani dostają o tym powiadomienie, pamiętaj więc aby nie irytować ich zbyt częstymi powiadomieniami o takiej zmianie.

Jak zmienić nazwę Fanpage na FB za pomocą formularza?

Drugą opcją, nieco bardziej skomplikowaną jest zmiana nazwy poprzez skontaktowanie się z Facebook’iem. Konieczne wtedy gdy posiadamy więcej niż dwustu fanów.

Krok po kroku jak zmienić nazwę fanpage’a poprzez formularz kontaktowy”

 1. Zaloguj się na swojego facebook’a,
 2. Wejdź na stronę facebook.com/business,
 3. Kliknij “Pomoc”, która znajduje się w prawym górnym rogu,
 4. Zjedź na sam dół strony i odszukaj opcji „wyślij e-mail”,
 5. Poinformuj czego dotyczy twój problem (strona –> zmiana nazwy strony),
 6. Zapoznaj się z zasadami jakie obowiązują. W miejscu do tego przeznaczonym zaznacz, że zapoznałeś się z regułami,
 7. Następnie postępuj zgodnie z krokami przedstawionymi w formularzu.

Zasady zmiany nazwy konta

W tej opcji należy uargumentować dlaczego chcemy zmienić nazwę naszej strony. Nie może być to kaprys czy forma zabawy. Powód musi być sensowny, logiczny i konkretny. Pamiętaj jednak, że wprowadzenie nowej nazwy nie może być dowolne i Facebook nakłada na użytkowników pewne reguły. W nazwie fanpage’a nie może pojawić się słowo „Facebook” w żadnej wersji ani „oficjalna” jeśli strona nie jest stroną oficjalną marki, miejsca, osoby lub wydarzenia. Facebook sprawdza także czy nie podszywamy się pod kogoś oraz czy nazwa nie zawiera wulgaryzmów. Dużą uwagę zwraca na to czy poprawnie gramatycznie została zapisana nazwa i czy nie posiada zbędnych znaków przestankowych. Nie przejdzie umieszczenie sloganu, który możemy umieścić w sekcji Informacje na stronie, a nie w nazwie. Facebook nadmienia również, że nie można zmienić nazwy strony regionalnej , jeżeli należy ona do strony globalnej.

Zmiana nazwy choć na pierwszy rzut oka może okazać się trudna to tak naprawdę jest banalnie prostą sprawą. Pamiętaj jednak o tym, że nazwa strony nie wpływa na zmianę nazwy użytkownika. O tym poczytać można więcej w usługach pomocy udostępnianej użytkownikom.

Przeczytaj również:

 

5 Comments

 1. Ja ostatnio miałam problem ze utworzeniem nazwy użytkownika strony. Mimo, iż jestem adminem Facebook informuje mnie, że nie mam do tego uprawnień. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

  1. Tak, mam nadal to samo. W moim przypadku nic się nie zmieniło. Support fb mnie olewa. Czy tobie udało się jakoś rozwiązać sprawę?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Na czym polega pozycjonowanie?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to z punktu widzenia osoby, która nie ma pojęci…