Home Social Media Jak zmienić nazwisko na Facebooku?
Social Media - 28 marca 2020

Jak zmienić nazwisko na Facebooku?

Zmiana nazwiska na FB

Zastanawiasz się, jak zmienić nazwisko na FB? To proste! Dane, które wpisujemy, podczas zakładania konta zazwyczaj są prawdziwe i nie ulegają zmianie, lecz czasem zmiana nazwiska jest koniecznością, gdy np. zawierany związek małżeński. Zmiany można nanieść zarówno za pomocą smartfona, tabletu czy komputera. Zmiana danych jest dziecinnie prosta, lecz trzeba zwracać uwagę na niektóre szczegóły, przez które możemy się pogubić. Powody, dla których zmieniamy, dane w wirtualnym świecie są różne. Czasami chcemy się ukryć, czasami chcemy być bardziej rozpoznawalni po ksywce, której używamy częściej niż własnego imienia i nazwiska.

Aby zmienić swoje nazwisko wystarczy:

  1. Zalogować się na swoim koncie, poprzez podanie loginu i hasła
  2. Po zalogowaniu klikamy przycisk o wyglądzie strzałki w dół, lub w formie gwiazdki, która znajduje się w prawym górnym rogu
  3. Po jej kliknięciu wyświetla nam się całe menu funkcji, w którym wybieramy „ustawienia konta”
  4. Zostajemy przeniesieni do panelu z wieloma opcjami, gdzie należy wybrać opcje „imię i nazwisko”
  5. Wprowadzamy teraz informacje, które chcemy aby wyświetlały się na naszym profilu.
  6. Po wypełnieniu wszystkiego naciskamy przycisk „zapisz zmiany”

Warto pamiętać także, że serwery serwisu mogą uaktualnić dane nawet do 24 godzin, wiec nie ma powodu do obawy, gdy od razu nie zobaczymy zmienionych danych na profilu.

Czy są jakieś niedozwolone nazwiska na FB?

Facebook to bardzo duża społeczność.  Główna zasada jest, to, że posługujemy się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, dzięki czemu znajomi mogą cię znaleźć i bieda świadomi z kim się kontaktują. Prawdziwe informacje pozwalają tamże uchronić się przed oszustami. Facebook teoretycznie nie jest, w stanie sprawdzić jak się nazywasz, lecz przy większych problemach związanych z twoim kontem administrator może poprosić cię o skan dokumentu osobistego lub innego dowodu, które potwierdza twoje dane.

Problem ze zmiana nazwiska może się pojawić kiedy:

  • zmiana nazwiska była już wykonywana w czasie ostatnich 60 dni, lub gdy za często próbowaliśmy je zmieniac
  • twoje nazwisko różni się od danych na dokumencie tozsamosci
  • otrzymamy prośbę o potwierdzenie swojego nazwiska na facebooku
  • nazwisko jest niezgodne z zasadami dotyczącymi imion i nazwiska

Osoby, które nie chcą lub się obawiają podpisywać prawdziwym nazwiskiem na FB, a także które to robią, lecz mimo tego zostały zgłoszone, mają możliwości obrony. Facebook pozwoli im poinformować, czy są członkami mniejszości, były ofiarami dyskryminacji lub dręczenia, należą do mniejszości seksualnej lub mają inny powód, którym chcą się z obsługą Facebooka podzielić.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…