Home Social Media Jak zmienić zdjęcie profilowe na Instagramie?
Social Media - 6 stycznia 2020

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Instagramie?

Zdjęcie profilowe IG - jak zmienić?

Instagram w ostatnich latach przeżywał oblężenie. Serwis umożliwiający wstawianie zdjęć, krótkich filmików, a także dzielenia się momentami za pomocą historii użytkownika stał się prawdziwą potęgą. Ciężko, wśród młodszego pokolenia, znaleźć osobę, która nie posiada tam konta. Jedną są i tacy, co dopiero zaczynają przygodę z Instagramem. By profil stał się kompletny, musimy ustawić zdjęcie profilowe. Nie jest to trudne, jednak jak je później zmienić? Dowiedz się jak edytować zdjęcie profilowe na Instagramie.

Nowe zdjęcie profilowe na Insagramie

Zdjęcie profilowe na IG pokazuje nas szerokiemu gronu użytkowników. Dzięki niemu też, łatwiej znajdą nas znajomi i przyjaciele. Stanowi ono integralną część naszej własnej instagramowej strony. Przy założeniu konta, Instagram przeprowadza nas przez poszczególne etapy budowania kompletnego profilu. Ustawiamy zdjęcie profilowe, opis, a także dodajemy hasztagi. Jednak przychodzi czas, że obecne zdjęcie się nam znudziło, lub zmieniliśmy fryzurę i chcemy je zaktualizować. Nie jest to zadanie wymagające specjalnych umiejętności. Możemy to zrobić w kilku prostych krokach.

Zmiana zdjęcia profilowego krok po kroku

  1. Otwieramy aplikację i logujemy się na swoje konto na telefonie. Instagram umożliwia dostęp również z komputera stacjonarnego, jednak zmiana zdjęcia profilowego nie jest wtedy możliwa.
  2. Po bezproblemowym zalogowaniu się na konto, otwiera się nam tablica główna aplikacji, gdzie dostępne są posty osób które obserwujemy. W prawym dolnym rogu, na pasku nawigacyjnym, znajdujemy ikonkę przypominającą ludzika. Przeniesie nas ona niezwłocznie na nasz instagramowy profil.
  3. Kolejnym krokiem jest kliknięcie na nasze dotychczasowe zdjęcie profilowe. Pojawią nam się dostępne opcje takie jak: usuń obecne zdjęcie, zaimportuj zdjęcie z facebooka, zrób zdjęcie, wybierz zdjęcie z galerii. By je zmienić, nie musimy usuwać obecnego zdjęcia. Wystarczy, że wybierzemy jedną z opcji. Jeśli mamy połączone konto z profilem na facebooku, możemy je szybko zaimportować. Możemy również zrobić zdjęcie w czasie rzeczywistym, lub wybrać takowe z naszej galerii zdjęć. Warto wiedzieć, że te same operacje możemy przeprowadzić za pomocą opcji: edytuj profil.
  4. Po wybraniu lub zrobieniu odpowiedniego zdjęcia, możemy je dowolnie wykadrować. Zróbmy to tak, by w okrągłe miniaturce na naszym profilu, pojawiła się dokładnie ta część zdjęcia, którą chcemy.
  5. Ostatnim krokiem jest zaakceptowanie wszystkich zmian i ich zapisanie. Gotowe, możemy się od tej chwili cieszyć nowym, wybranym zdjęciem profilowym.

Zmiana zdjęcia profilowego IG nie jest skomplikowana i przeciętnie zajmuje około 5 minut. Pamiętajmy, że Instagram filtruje wrzucane przez nas treści i zdjęcia. Nie mogą one przedstawiać ani nawoływać do przemocy, a także nagości w sposób wulgarny. Może to skutkować usunięciem zdjęcia, a także chwilowym zablokowaniu naszego profilu. Wybierzmy więc zdjęcie, nie naruszające zasad instagramowej wspólnoty.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…