Home WEB i technologie Jak zmniejszyć plik PDF?
WEB i technologie - 21 sierpnia 2020

Jak zmniejszyć plik PDF?

Kompresja PDF - jak zmniejszyć plik pdf aby wysłać go mailem

Pliki PDF są niesamowicie wygodne pod względem odczytu, to szybki i prosty sposób, by w czytelny sposób zapisać dokument. Problem może pojawić się kiedy chcemy dokument PDF przesłać dalej. Zwykle plik taki, może mieć znacznie większy rozmiar, niż jest akceptowalny przez nasze skrzynki pocztowe. Jak zatem zmniejszyć plik PDF aby wysłać go mailem?. Co powinniśmy wiedzieć o kompresji PDF?

Kompresja PDF

Kompresja PDF wcale nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Wystarczy wykorzystać możliwości jakie daje nam Internet. Okazuje się, że zmniejszenie rozmiaru pliku PDF nie jest skomplikowane. Jak zatem zmniejszyć rozmiar PDF? Wystarczy znaleźć odpowiednią stronę oferującą kompresję tego rodzaju plików.

Zobacz też: Pozycjonowanie plików PDF

Zwykle są one łatwo dostępne, a przede wszystkim darmowe. Po wejściu na stronę jedyne co musimy zrobić to:

  • umieścić plik PDF w odpowiednim okienku- możemy go wyszukać lub po prostu przeciągnąć na odpowiednie miejsce.
  • następnie klikamy przycisk świadczący o rozpoczęciu kompresji
  • wystarczy poczekać kilka sekund, aż plik będzie gotowy
  • ostatecznie pobieramy skompresowany plik

Zalety kompresji plików PDF online

Kompresja plików PDF online ma wiele zalet oto nie które z nich:

  • po pierwsze jest to bezpieczeństwo. Mamy pewność, że pliki zaraz po skompresowaniu i pobraniu, zostają trwale usunięte zarówno ze strony jak i z serwera. Zwykle zajmuje yo około godziny. Mamy też pewność, że nikt nie będzie próbował odzyskać dostępu do naszych plików, ani powtórnie ich pobrać. Jednym słowem 100% bezpieczeństwa.
  • kompatybilność – to chyba jedna z najważniejszych zalet tego typu platform. Są one kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Nie ważne więc czy pracujemy na Windowsie, Mac-u czy Linuxie. Plik PDF z każdej platformy zostanie tak samo obsłużony. Nie ma też znaczenia przeglądarka jakiej używamy, czy jest to Opera czy Google Chrome. Kompresja PDF będzie jak najbardziej możliwa, z każdego urządzenia i każdej przeglądarki.
  • wysoka jakość – często dzieje się tak, że podczas kompresji ręcznej pliku, znacznie traci on na jakości. Zapominamy bowiem zmniejszyć i odpowiednio dopasować piksele do nowego rozmiaru. Problem ten znika na platformach online. Oferują one jakość idealnie dopasowaną do rozmiaru pliku, tak by wysyłając go mailem czy inną drogą, nie wysłać pliku z niedopasowanymi piksleami.
  • łatwość – kompresja online to przede wszystkim prostota użycia, ale także i szybkość. Zwykle łącze strony to prędkość około 5 GB. Oznacza to, że nawet w przypadku niezwykle dużych plików PDF, narzędzie to będzie potrzebowało zaledwie kilku sekund, by zmniejszyć taki plik. Nie stracimy więc czasu, czekając aż kompresja dobiegnie końca, a my w końcu będziemy mogli wysłać plik.
  • korzystanie z Chmury – cały proces kompresowania i zmniejszania plików PDF mieści się w Chmurze. Oznacza to, że strona na której dokonujemy zmniejszenia, nie będzie korzystała z zasobów naszego komputera. Całość przebiegnie szybko, sprawnie, bezpiecznie, a co najważniejsze wygodnie dla użytkownika.

Sprawdź również

Jak założyć konto PayPal?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych platform płatniczych na świecie, umożliwiającą szy…