Home Biznes Jak znaleźć idealny pomysł na biznes?
Biznes - 29 kwietnia 2022

Jak znaleźć idealny pomysł na biznes?

Szukasz pomysłu na biznes, który pozwoli Ci dobrze zarobić? Chcesz otworzyć swoją własną działalność w Internecie, dzięki której będziesz mógł/mogła pracować z dowolnego miejsca na Ziemi? Sprawdź pięć propozycji, dzięki którym dziesiątki osób mogły zrezygnować z etatu na rzecz własnej firmy. Być może wśród nich znajdziesz pomysł na swój wymarzony biznes.

W czasach, kiedy wszystko przenosi się do Internetu, umiejętność tworzenia stron jest nieoceniona. Każda nowa firma, która chce zaistnieć w świecie online, musi ją posiadać. Niestety niewielu właścicieli potrafi zaprojektować witrynę, dlatego szuka podwykonawców. Możesz zostać nim właśnie Ty! Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne, choć wymaga poświęcenia kilkuset godzin na naukę. Możesz zacząć od darmowych materiałów z Internetu, a następnie wykupić kurs, który pomoże Ci z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami. Jeśli posiądziesz już odpowiednie umiejętności, zaproponuj kilku osobom stworzenie strony za darmo w zamian za udzielenie rekomendacji. Dzięki temu nie będziesz miał/a problemów z pozyskaniem klientów gotowych dobrze zapłacić za tę usługę.

Social media – obsługa mediów społecznościowych

Wraz z tworzeniem stron internetowych wzrasta także popyt na obsługę mediów społecznościowych. Jest ona czasochłonna, dlatego osoby prowadzące własną firmę wolą ją oddelegować. Możesz więc nauczyć się, jak działa jedno z social mediów, np. Instagram, a następnie zaproponować firmie poprowadzenie jej profilu. Jeśli jesteś w stanie, zaoferuj swoje usługi na kilku mediach społecznościowych. Aby Twoja oferta była bardziej atrakcyjna, postaraj się wybrać niszę, w której będziesz działać. Co to oznacza? Skup się tylko na jednej branży, np. butikach odzieżowych, kwiaciarniach czy sklepach z elektroniką. Dzięki temu szybko się wyspecjalizujesz, co pozwoli na zwiększenie stawek.

Copywriting – jak zarabiać na pisaniu?

Jednym z najbardziej popularnych pomysłów na biznes w Internecie jest copywriting. Mogłoby wydawać się, że pisać potrafi każdy, dlatego wiele osób postanawia, że w ten sposób będzie zarabiać na życie. Niestety szybko okazuje się, że szóstka z polskiego w szkole nie wystarczy, aby stworzyć dobrze prosperującą firmę. Aby świadczyć usługi copywriterskie, niezbędna jest znajomość marketingu, umiejętność researchu oraz empatia, a tego nie da się nauczyć w kilka dni. To oczywiście nie oznacza, że tworzenie treści w Internecie jest tylko dla wybitnych jednostek. Jak najbardziej da się tego nauczyć, jeśli tylko sięgniesz po odpowiednie materiały oraz spędzisz wystarczającą liczbę godzin na pisaniu. Podobnie jak w przypadku projektowania stron internetowych, możesz zaproponować kilku pierwszym osobom stworzenie treści za darmo w zamian za rekomendacje. Na tej podstawie znacznie łatwiej pozyskasz kolejnych klientów.

Dropshipping – Twój sklep internetowy bez magazynu

Jeśli do tej pory myślałeś/aś o własnym sklepie internetowym, ale przerażała Cię konieczność zatowarowywania się i posiadania własnego magazynu, być może dobrym pomysłem na biznes dla Ciebie będzie dropshipping. Na czym dokładnie on polega? Tworzysz witrynę lub swój profil w jednym z marketplace’ów. Umieszczasz na nich swoje oferty, w których przedstawiasz produkty dostępne w hurtowni. Klient kupuje od Ciebie towar, którego fizycznie nie masz. Ma go jednak wcześniej wspomniana hurtownia i to ona wysyła go do osoby kupującej. Obsługuje także ewentualne zwroty. Ty jesteś odpowiedzialny jednie za stworzenie atrakcyjnej aukcji, ewentualny kontakt z klientem i terminowe opłacanie faktur. Brzmi pięknie, a więc gdzie tkwi haczyk? Znalezienie towaru z dobrą marżą, który będzie się sprzedawał, nie jest proste. Wymaga poświęcenia czasu, dlatego nie każdy odnosi w tej branży sukces.

Kurs online – kiedy warto wypuścić swój?

Dobrym pomysłem na biznes może być wypuszczenie swojego kursu online. Oczywiście tylko wówczas, jeśli dysponujesz wiedzą i doświadczeniem, które może się komuś przydać. Unikaj tworzenia szkoleń o niczym lub obiecujących więcej niż możesz dostarczyć, ponieważ w Internecie szybko pojawią się niepochlebne opinie na Twój temat. Masz odpowiednią umiejętność? Sprawdź, czy jest popyt na dany rodzaj treści, a następnie stwórz kurs w formie video lub ebooka. Jego wydanie możesz poprzedzić zbudowaniem społeczności, której wcześniej dostarczysz darmowe treści. Dzięki temu wiele osób zobaczy, że masz coś wartościowego do przekazania i zdecyduje się zapłacić za Twój produkt.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…