Home Social Media Jak zrobić ankietę na messengerze?
Social Media - 2 kwietnia 2020

Jak zrobić ankietę na messengerze?

Ankieta messenger - jak przeprowadzić głosowanie

Dość często się zdarza, że podejmowanie rozmaitych koniecznych decyzji w grupowej konwersacji na Messengerze bywa z przyczyn technicznych utrudnione. Dyskusja szybko staje się mało przejrzysta, przez co może być trudno dojść do porozumienia, zwłaszcza gdy uczestnicy zaczynają odpowiadać sobie nawzajem na wcześniejsze wiadomości.

Okazuje się jednak, że Messenger od dłuższego czasu udostępnia opcję przeprowadzenia ankiety bezpośrednio w oknie konwersacji wieloosobowej. Jak ją stworzyć i w jakich przypadkach ta opcja może się przydać?

Ankiety na messengerze – jak zrobić?

Ankietę na messengerze możemy obecnie stworzyć w każdej konwersacji, w której bierze udział minimum troje uczestników. Żeby dodać ją do rozmowy, należy w pierwszej kolejności wybrać ikonkę „Ankiety”, dostępną w opcjach w lewym dolnym rogu ekranu.

Pojawi się wtedy pole „Zapytaj o coś”, w którym wpisujemy pytanie, jakie chcemy zadać pozostałym dyskutantom. Następnie możemy dodać opcje odpowiedzi dzięki ikonkom „+” poniżej.

Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku „Utwórz ankietę” – i już. Ankieta gotowa, a pozostali uczestnicy mogą udzielać odpowiedzi na zadane pytanie. Gdy to zrobią, twórca ankiety otrzyma powiadomienie, a miniaturka zdjęcia profilowego uczestnika pojawi się przy wybranej przezeń odpowiedzi.

Dlaczego warto korzystać z opcji ankiet na messengerze?

Czy jest to przydatna opcja, czy tylko kolejny gadżet, nie mający tak naprawdę zastosowania w praktyce?
Biorąc pod uwagę trudności, z jakimi można się spotkać próbując ustalić coś w grupowej konwersacji na Messengerze, ta opcja może się cieszyć sporą popularnością wśród użytkowników.

Dodatkowo opcja ankiety ta była testowana w Stanach Zjednoczonych już na pół roku przed pojawieniem się w innych krajach, w tym w Polsce – może to również świadczyć o pozytywnym odzewie wśród osób korzystających z Messengera.

Może ona znacznie ułatwić na przykład ustalanie terminu spotkania bądź wybranie w krótkim czasie jakiejś opcji. W takich przypadkach utworzona ankieta stanowi o wiele bardziej przejrzystą formą komunikacji, niż próby ustalenia powyższych na drodze klasycznej rozmowy.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…