Home Social Media Jak zrobić duet na TikToku?
Social Media - 22 kwietnia 2020

Jak zrobić duet na TikToku?

Duet na TikToku - jak wykonać?

W obecnych czasach, gdzie dominują innowacje technologiczne, rozwój cyfryzacji, wprowadzane są nowe aplikacje mobilne, które spełniają oczekiwania potencjalnych klientów. Jedną z nich stała się aplikacja mobilna TikTok, która na przestrzeni lat osiągnęła globalną popularność i stała się równą konkurencją dla Facebooka, Instagrama. W 2018 r. Łączna liczba użytkowników przekraczała ponad 500 milionów. Wśród nich są tacy użytkownicy jak Ariana Grande, Selena Gomes, Rihanna, a nawet światowe marki kosmetyczne np. Fenty Beuty. TikTok uzyskuje ogromny wzrost użytkowników, mimo mniejszej ilości funkcji jak inne aplikacje. Jedną z najbardziej charakteryzujących cech ich jest kreatywność oraz możliwość tworzenia krótkich filmików za pomocą urządzeń mobilnych w duetach nie wychodząc z domu. W dalszej części pokażemy jak krok po kroku stworzyć tego typu filmik z drugą osobą, co w obecnych czasach pandemii stanie się dodatkowym plusem.

Zobacz też: Kurs TikTok od A do Z

1. Pobranie aplikacji i rejestracja

Aplikacja mobilna jest w pełni darmowa. Możliwe jest pobranie aplikacji na system operacyjny android przez Google play bądź Apple Store, jeśli mamy styczność z iPhone. Po instalacji należy założyć konto. Proces rejestracji wygląda podobnie jak na innych portalach społecznościowych.

2. Znajdź osobę do duetu.

Możliwość dobrania członka do zabawy jest nieograniczona. Może to być przyjaciel ze szkoły, znajomy, a nawet osoba z innego kraju, który jest użytkownikiem aplikacji.

3. Wybranie filmu

Po podjęciu decyzji, kto będzie występował w duecie, należy wybrać jeden z jego filmików, w którym chcemy brać udział.

4. Udostępnij

Tak jak w innych aplikacjach po prawej stronie filmiku, w którym chcemy brać udział, znajdziemy strzałkę oznaczającą ,,Udostępnij”. Na dole ekranu pojawi się opcja duetu.

UWAGA: Może wystąpić sytuacja, gdzie trzeba będzie poczekać na zaakceptowanie przez użytkownika duetu. Oznacza to, że jego filmiki są prywatne. Drugi powód niepowodzenia jest prowadzenie transmisji na żywo przez członka, z którym chcemy stworzyć filmik bądź wyłączył funkcję duetu.

5. Nagraj i udostępnij

Po wybraniu funkcji duetu, należy nagrać krótki filmik, zatwierdzić, a następnie uzu

Nagrywanie duetów w obecnych czasach kwarantanny może okazać się nie tylko nową atrakcją, ale możliwością poznania nowych ludzi bądź rozwijanie artystycznych pomysłów.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…