Home Social Media Jak zrobić live na TikToku?
Social Media - 22 kwietnia 2020

Jak zrobić live na TikToku?

Live na TikTok - jak włączyć nagrywanie na żywo?

TikTok to w tej chwili jedna z najpopularniejszych aplikacji. Głównie wykorzystywana jest ona przez nastolatków, ponieważ pozwala ona na szybkie uzyskanie popularności, ale coraz częściej korzystają z niej również osoby starsze, między innymi politycy, lekarze, czy celebryci. Faktycznie na TikToku przekazać można wiele użytecznej wiedzy. Nic więc dziwnego, że coraz częściej do komunikacji ze swoimi fanami, służy również relacja live. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób ją zrobić, aby wszystko działało, tak jak trzeba.

Relacja Live na TikTok – jak przeprowadzić?

Jak zrobić live’a na TikToku? Na całe szczęście wcale nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Istotną kwestią jest wymóg minimum tysiąca obserwujących. Aby włączyć opcję live, wystarczy po prostu wejść w funkcję nagrywania wideo i przesunąć palcem znajdujący się tam suwak, który określi, jak długo ma trwać dane nagranie. Można tam znaleźć takie opcje, jak 60 sekund, 15 sekund, a na końcu znajduje się opcja, która podpisana jest jako live.

Sprawdź również kurs TikTok’a – pierwszy w Polsce podręcznik w tej tematyce „TikTok od A do Z”.

Wystarczy wybrać właśnie tę opcję, aby móc prowadzić relację na żywo. Dzięki temu dotrze ona do wielu odbiorców i przede wszystkim nadawana będzie w realnym czasie. Jest to duży plus dla wielu internetowych twórców, ponieważ dzięki temu można pozostać w stałym kontakcie ze swoimi fanami.

Jak odblokować relację live na TikTok?

W internecie można stosunkowo często znaleźć pytania od użytkowników o to, jak odblokować zablokowane live’y na TikToku. Rzeczywiście, niekiedy zdarza się, że użytkownik tej aplikacji może dostać bana na TikTok polegającego właśnie na tym, że zablokowana zostaje możliwość dodawania relacji live. Nie mniej, dotyczy ona tych osób, które spamują lub dzielą się z obserwatorami nieprzyzwoitymi treściami. Warto wówczas skontaktować się z administracją portalu, która pomoże wyjaśnić problem.

Pobranie relacji live z TikTok na swoje urządzenie

Jeśli uznamy, że nasz live na TikTok wyszedł całkiem dobrze i chcielibyśmy się nim z kimś podzielić warto zapisać go sobie na swoim smartfonie. Taka opcja jest dostępna przez 90 dni od momentu opublikowania live’a w ustawieniach TikTok’a. Taką pobraną relację możemy np. pokazać późnej naszym potencjalnym partnerom biznesowym czy firmom, które chciałyby z nami zacząć współpracę na TikTok.

TikTok live – do czego służy?

Tak, jak było już wspomniane, jest to opcja, która umożliwia lepszy kontakt pomiędzy twórcą filmów, a jego fanami. Relacja live to najlepsze miejsce oraz czas do tego, aby zadawać pytania, prowadzić konwersację, czy także okazja do przyłączenia się do rozmowy, ponieważ do live twórcy można dołączyć za jego zgodą. Wystarczy wysłać mu zapytanie i czekać na jego ewentualną akceptację.

Zobacz też:

Jak zrobić live na TikToku z drugą osobą?

Ciekawą opcją dostępną na platformie TikTok jest przeprowadzenie live z drugim użytkownikiem tej aplikacji społecznościowej. Wygląda to w ten sposób, że ekran widoczny dla oglądających transmisję dwóch userów TikToka jest podzielony na dwie części. Jeśli chcemy przeprowadzić live z inną osobą musimy po rozpoczęciu transmisji zaprosić danego użytkownika do dołączenia do niej. Kiedy skorzysta z zaproszenia i wyrazi zgodę na dołączenie do live’a na TikTok wówczas automatycznie widzowie zobaczą go na swoich ekranach. Takie podwójne live’y na TikTok zaczynają robić furorę!

Nie od dziś wiadomo, że takie relacje służą również budowaniu swojej społeczności. Fani lubią widzieć oraz słyszeć swojego ulubionego twórcę, który zwraca się bezpośrednio do nich. Dzięki temu widzą go bardziej, jako jednego z nich. Po takich relacjach live niejednokrotnie przybywa wielu nowych odbiorców, co pomaga zwiększać zasięgi oraz docierać do nowych widzów i słuchaczy.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…