Home WEB i technologie Jak zrootować telefon krok po kroku
WEB i technologie - 29 marca 2021

Jak zrootować telefon krok po kroku

Rootowanie telefonu - krok po kroku

Jak zrootować telefon? Wśród standardowych użytkowników telefonu, panuje zadowolenie z funkcji jakie oferuje im smartfon. Nie mniej jednak, jest także grono tych użytkowników, którzy ze swojego telefonu chcą wycisnąć jeszcze więcej i uzyskać pełny dostęp do jego ukrytych funkcji. Wówczas mogą oni zrootować swój telefon, a odpowiedź na pytanie jak to zrobić?- jest niezwykle prosta.

Czym jest root?

Zacznijmy od tego, że niektórzy producenci smartfonów, skrzętnie ukrywają swoje funkcje przed użytkownikami, by nie doprowadzili oni- przypadkowo lub też nie- do pewnych uszkodzeń sprzętu. Jak najprościej wyjaśnić czym jest root? Otóż, pozwoli on nam przejąć pełną kontrolę nad telefonem, gdyż pomoże nam ominąć zabezpieczenia zastosowane przez producentów.

Bez samego rootowania, telefon oczywiście uruchomi wszystkie aplikacje, które dostępne są w Google Play, co oznacza, że nie każdy posiadacz Androida musi przechodzić przez proces rootowania. Jednak ci, którzy chcą wycisnąć z telefonu maksimum, mogą zdecydować się na przeprowadzenie rootowania.

Jak zrootować telefon?- wersja szybka

Jak zrootować telefon Samsung a jak Xiaomi? Otóż duża różnicę sprawia sam model telefonu. Nie mniej jednak, rootowanie telefonu możemy przyspieszyć, przez wykorzystanie specjalnego oprogramowania, które możemy pobrać z Internetu. Okazuje się, że jedną z najszybszych aplikacji jest Kingo ROOT, co więcej jest ono darmowe i poradzi sobie zarówno z Samsungiem, LG jak i Xiaomi. Jednak by dokonać rootowania, z aplikacją, niezbędne jest podłączenie smartfona z komputerem. Jak zatem zrootować telefon przez komputer? Wystarczy uruchomić na nim tryb debugowania USB- w ustawieniach telefonu, należy wybrać informacje o telefonie, a następnie siedem razy nacisnąć w komunikat odnośnie numeru kompilacji. Następnie dokonujemy podłączenia go pod komputer, a Kingo ROOT instaluje wszystkie niezbędne sterowniki i następnie zaproponuje zrootowanie urządzenia. Korzystanie z tej aplikacji ma wiele plusów, a jednym z nich jest to, że możemy w dowolnym momencie przywrócić ustawienia domyślne smartfona.

Jak zrootować Androida? Wersja bezpieczna

Cóż, nie istnieje bezpieczna wersja na zrootowanie Androida, gdyż każdy tego typu proces niesie za sobą pewne ryzyko. Najrozsądniej będzie wykorzystać sposób opisany powyżej, jednak trzeba także pamiętać, w jakim celu chcemy rootować telefon. Pamiętajmy też, że niektóre aplikacje mogą nasz smartfon znacznie uszkodzić. Nie mniej jednak, root telefonu może znacznie rozwinąć jego możliwości. Przykładowo SD Maid wyczyści pamięć SD, a Master WiFI Key, przypomni nam wszystkie dotychczasowe hasła do sieci bezprzewodowej. Należy także pamiętać, że rootowanie telefonu, zawsze wiąże się z zagrożeniem, gdyż skomplikowane aplikacje, mogą uzyskać dostęp do wielu innych funkcji telefonu i realnie tam namieszać. Przed samym procesem rootowania, upewnijmy się więc, że aplikacja, którą chcemy wykorzystać jest bezpieczna i posiada dobre opinie i oceny od użytkowników. Postępowanie zgodnie z instrukcjami, znacznie minimalizuje ryzyko uszkodzeń.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…