Home Biznes Jak zwiększyć sprzedaż w internecie dzięki profesjonalnym zdjęciom?
Biznes - 27 maja 2022

Jak zwiększyć sprzedaż w internecie dzięki profesjonalnym zdjęciom?

Żyjemy w czasach komunikacji wizualnej. Dzisiaj niestety nawet najlepszy produkt nie sprzeda się tylko i wyłącznie ze względu na dobre parametry i pozytywne opinie w internecie. Potrzebne są jeszcze zdjęcia. Efektowne, pomysłowe i co najważniejsze, przyciągające uwagę.

Jak zdjęcia wpływają na sprzedaż?

Żeby sprzedać właściwie dowolny produkt czy usługę, najpierw musimy dotrzeć do klientów. Obecnie najłatwiej to zrobić za pomocą szeroko rozumianych social mediów. A w nich zdjęcia to właściwie podstawa. Już nawet posty oparte stricte na tekście często opatrzane są fotografiami. Mają one jeden cel – przyciągnąć uwagę.

Fotografie naszych produktów mają szansę zwiększyć zasięgi:

  • Na Instagramie – ostatnio platforma w coraz większym stopniu stawia na wideo. Zdjęcia w dalszym ciągu jednak są jej podstawą.
  • W artykułach sponsorowanych. Co z tego, że bloger pięknie i pozytywnie opisze nasz produkt. Bez pięknego zdjęcia na okładce i tak mało kto kliknie w artykuł.
  • W reklamach Google, na Facebooku i innych platformach. Największe portale na świecie są potężnymi machinami reklamowymi. Pozwalają dotrzeć bezpośrednio do milionów użytkowników, którzy mogą być zainteresowani naszymi produktami. Jest jednak tajemnicą Poliszynela, że „klikalność” reklam można drastycznie zwiększyć za pomocą przyciągających uwagę zdjęć.

Wysokiej jakości fotografie można uzyskać między innymi korzystając z usług Apeture Studio.

Pokaż produkt z jego najlepszej strony

Niestety. Nasz produkt może być najpiękniejszy na świecie. Ale jeśli zrobimy mu zdjęcia bez odpowiedniego oświetlenia, nie będzie prezentował się zbyt pozytywnie. I właśnie dlatego potrzebna jest firma, która zajmie się dobraniem odpowiednich lamp. Nie bez znaczenia jest też wysokiej klasy aparat – oczywiście spoczywający w rękach doświadczonego specjalisty. Dzięki temu połączeniu uzyskamy niesamowite efekty. Pełne barwy, wyraźne linie i efekty odblasku na chromowanych elementach.

Tak się składa, że dla Apeture Studio fotografia produktowa nie ma tajemnic.

Efektowne zdjęcia ubrań

Podobnie sprawa ma się z ubraniami. Klienci już przywykli, że oglądają je na modelach. Dzięki temu mogą dokładnie przyjrzeć się, jak dane spodnie się układają. I czy bluzka posiada odpowiednio głębokie wcięcie w talii.

Do standardów właściwie należy też to, że odzież prezentowana jest przez profesjonalistów, którzy potrafią wyeksponować jej najlepsze cechy.

Naturalnie nie jest aż tak łatwo sprawić, aby ubrania wyglądały prosto jak z wybiegu w Paryżu. I tutaj właśnie wkracza fotografia modowa. Zdjęcia naszym produktom możemy zrobić zarówno w studiu, jak i w przestrzeni otwartej. Dzięki tej ostatniej opcji klienci mogą zobaczyć, jak konkretne elementy garderoby będą się prezentowały w warunkach, w których będą używane.

Jak zwiększyć sprzedaż usług?

Podczas sprzedawania usług bardzo często to osoba, która je świadczy musi się postawić w roli produktu. Bo to właśnie swoimi zdjęciami będzie przyciągać uwagę potencjalnych klientów. A wiadomo, że sesję indywidualną najlepiej przeprowadzić w profesjonalnej przestrzeni.

Aby uzyskać odpowiednie efekty, warto wykorzystać studio fotograficzne na wynajem.

Sprawdź również

Szkolenia na wózki widłowe UDT – wszystko, co musisz wiedzieć

Marzysz o pracy operatora wózka widłowego? Warto jednak odpowiednio do niej się przygotowa…