Home Biznes Jaką szafkę pod umywalkę nablatową wybrać?
Biznes - 29 lipca 2022

Jaką szafkę pod umywalkę nablatową wybrać?

Łazienka jest pomieszczeniem, które składa się z wielu obowiązkowych elementów wyposażenia. Jednymi z nich są szafki pod umywalkę. Produkty te odpowiedzialne są za uporządkowanie wnętrza. Mają też wpływ na charakter łazienki, na styl aranżacji. Wybór ich wbrew pozorom nie należy do łatwych ze względu chociażby na ogromny ich wybór, na jakość wykonania itp. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką szafkę pod umywalkę nablatową wybrać – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Szafka pod umywalkę nablatową – czym kierować się podczas zakupu?

Umywalki nablatowe cieszą się od dobrych kilku sezonów sporym zainteresowaniem. Nie ma się czemu dziwić, bo właśnie one zachwycają swoją estetyką, sprawdzają się w praktycznie każdej łazienkowej aranżacji a poza tym ze względu na wyższy rant, użytkuje się je niezwykle komfortowo. Z pewnością mycie twarzy czy ogolenie się jest łatwiejsze. Poza tym ze względu na sam sposób montażu umywalka nie zajmuje cennego miejsca w samej szafce. Tym samym ten model umywalki jest polecany także do małych i nieustawnych łazienek, w których każdy centymetr przeznaczony na przechowywanie, jest na wagę złota.

Wybierając szafkę pod umywalkę nablatową, z pewnością trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, design, ale przede wszystkim na parametry techniczne. Meble, które znajdą się w łazience powinny być przede wszystkim odporne na działanie wilgoci czy wahania temperatury. Tym samym powinny być wykonane z płyt wilgocioodpornych lub materiału który jest lakierowany lub posiada specjalne, ochronne folie. Podczas wyboru szafki pod umywalkę nablatową, warto sprawdzić także czy mebel jest odporny na działanie promieni UV.

meble łazienkowe

Wybieramy szafkę pod umywalkę nablatową!

Oczywiście podczas wyboru szafki pod umywalkę nablatową, niezwykle ważne są funkcjonalności, w jakie mebel jest wyposażony. Warto więc sprawdzić czy szafka posiada funkcje samodomyku czy pełen wysuw szuflad. Samodomyk nie tylko sprawia, że użytkowanie mebla jest bardziej komfortowe. Ma też wpływ na jego trwałość, ponieważ funkcja ta zapobiega trzaskaniu drzwiczek. Pełen wysuw jest niezwykle przydatną funkcją szczególnie w niewielkich szafkach. Pozwala on lepiej i łatwiej zagospodarować szufladę. Poza tym dobrze, jeśli szuflady posiadają organizery, a ich wnętrze jest wysłane materiałem, który jest bezproblemowy podczas czyszczenia.

Biała, nowoczesna, czarna? jakie szafki pod umywalkę nablatową są obecnie modne?

Pomimo tego, że na rynku znajduje się ogromny wybór szafek pod umywalkę nablatową, to wciąż największą popularnością cieszą się te w kolorze białym. Ogólnie biel jest tym kolorem, który króluje w aranżacjach. Spowodowane jest to tym, że kolor biały kojarzy się z czystością, sterylnością, poza tym ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, jest też uniwersalny. Białe szafki podumywalkowe pomimo tego, że dostępne są w tym samym wariancie kolorystycznym, mogą jednak znacznie różnić się od siebie pod względem wizualnym. Przede wszystkim szafka może mieć szuflady lub drzwiczki. Poza tym chodzi też o samo wykończenie. Może być ono matowe lub z połyskiem. Szafki o matowym wykończeniu wpisują się w wiele współczesnych aranżacji, sprawdzają się szczególnie w łazienkach nowoczesnych i minimalistycznych. Te z połyskiem ze względu na to, że idealnie odbijają światło – sprawdzą się w łazienkach niewielkich.

Białe szafki pod umywalkę nablatową nie muszą być sztampowe i nudne. Ciekawie prezentują się taki z czarnymi lub kryształowymi, złotymi uchwytami. Mogą być to także szafki na wygiętych, designerskich nóżkach w stylistyce pop art. W tego typu szafkach istotny jest także sam blat, na którym umieszczana jest umywalka. Może on być w takim samym kolorze co fronty szafki lub wręcz przeciwnie – być ciekawym kontrapunktem kolorystycznym.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…