Home Biznes Jaki hosting wybrać dla strony opartej o CMS wordpress?
Biznes - 22 listopada 2021

Jaki hosting wybrać dla strony opartej o CMS wordpress?

WordPress to jeden z najbardziej znanych systemów CMS-ów na świecie. Wynika to z łatwości użytkowania i wszechstronności. Jest łatwy w użyciu dzięki prostemu interfejsowi i nie wymaga znajomości języków programowania. Dzięki temu jest idealny dla początkujących. Można go używać do tworzenia wszystkiego, od osobistego bloga poprzez wyrafinowaną witrynę internetową a kończąc na sklepie internetowym.

Jako najpopularniejszy CMS, ma podstawowe zapotrzebowanie na usługi hostingowe. Oczywiście im bardziej rozbudowana strona tym zapotrzebowanie na wydajność hostingu jest większe.

Wybór najlepszej firmy hostingowej dla WordPress-a będzie zależał od Twoich potrzeb i tego, co chcesz osiągnąć w swojej witrynie. Jaki więc hosting wordpress wybrać?

W jaki sposób zbudować stronę internetową za pomocą CMS WordPress

Zbudowanie strony internetowej za pomocą WordPressa wymaga jedynie wykonania kilku prostych, intuicyjnych kroków.

Pierwszym krokiem jest zakup nazwy domeny – unikalnego adresu, pod którym Twoja strona będzie widoczna. Najlepsze nazwy domen są krótkie i łatwe do zapamiętania. Gdy to zrobisz, musisz kupić przestrzeń hostingową, w której pliki Twojej witryny są przechowywane online. Dobrym rozwiązaniem jest zakup domeny u tego samego dostawcy, gdzie będzie zamówiony hosting. Dzięki temu w przypadku problemów z prawidłowym działaniem witryny dużo łatwiej jest ustalić gdzie występuje problem.

Rodzaj hostingu, którego potrzebujesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i rodzaju przygotowywanej witryny. Najlepsze wyniki można jednak osiągnąć, korzystając z serwera dostosowanego do hostingu WordPress.

Po zarejestrowaniu planu hostingowego otrzymujesz dostęp do panelu administracyjnego, który zawiera wszystkie zasoby potrzebne do zarządzania witryną. Gdy masz już gotowe te dwie rzeczy, jesteś gotowy do zbudowania swojej witryny.

Jeśli zdecydujesz się na preinstalację WordPressa u swojego dostawcy usług hostingowych, możesz od razu rozpocząć konfigurację swojej witryny. Jeśli nie występuje możliwość instalacji automatycznej, należy pobrać system ze strony domowej projektu, znajduje się tam również szczegółowa dokumentacja dotycząca instalacji i użytkowania.

Możesz teraz przystąpić do budowy witryny. Domyślnie jest zainstalowane 3 proste szablony jednak bez problemu możesz skorzystać z dodatkowych szat graficznych pobierając je bezpłatnie bezpośrednio z zaplecza swojej nowo utworzonej witryny.

Oprócz szablonów możesz też automatycznie zainstalować dodatki, które wprowadzą nowe funkcjonalności dla witryny jak np. zapis do newslettera, sklep online, katalogi nieruchomości tysiące innych.

Gdy już to zrobisz, następnym krokiem jest edycja zawartości Twojej witryny. WordPress ułatwia to, umożliwiając pracę w edytorze wizualnym Gutenberg i przeglądanie tworzonej treści na bieżąco.

Dlaczego wybrać hosting WordPress SSD

W przypadku hostingu serwery dedykowane pod system WordPress są wyposażone w oferujące najlepsze parametry techniczne dyski SSD . Ich funkcje techniczne zapewniają bezpieczeństwo danych, dzięki czemu Twoja witryna jest zawsze bezpieczna. Są również szybkie i wydajne, zapewniając brak przerw w dostępie do usług.

Dzięki hostingowi WordPress SSD uzyskasz szybsze czasy ładowania strony niż w przypadku tradycyjnego hostingu współdzielonego.

Posiadamy centra danych, które znajdują się w największych polskich miastach. To najlepsza gwarancja, że dane Twojej witryny są bezpieczne i przetwarzane zgodnie z polskim prawem.

Cena hostingu dla WordPress-a

Korzystamy z wydajnych dysków SSD i regularnie testujemy kopie zapasowe, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Nasze ceny są konkurencyjne i współpracujemy z Państwem na elastycznej umowie.

Świadczymy nasze usługi od wielu lat i mamy duże doświadczenie w zakresie zarządzania serwerami i ich niezawodną pracą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Sprawdź również

Buty Infinite Elite Under Armour Recenzja

Zastanawiasz się nad produktami Under Amour? Prowadzisz aktywny tryb życia? Jeżeli tak to …