Home Biznes Jaki materac kupić w Pile?
Biznes - 17 maja 2021

Jaki materac kupić w Pile?

Odpowiednio dobrany materac to klucz do zachowania zdrowia naszego kręgosłupa. Na rynku materaców spotkamy się z wieloma modelami, co sprawia, że często trudno dokonać wyboru. Warto zdobyć wiedzę, która pomoże w rozpoznaniu, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy. Rodzaj materaca, jak i jego twardość będą bardzo ważnymi parametrami.

Dlaczego materac jest tak ważny?

Wydawałoby się, że wystarczy, aby posłanie było miękkie i wygodne. Niestety, w praktyce wygląda to całkiem inaczej. Często najodpowiedniejszym wyborem będzie materac o twardszym wypełnieniu. Materac musi odpowiednio utrzymywać prawidłową krzywiznę kręgosłupa, a to stanie się tylko wtedy, gdy jest prawidłowo oraz indywidualnie dobrany.

Każdemu z nas sen jest bardzo potrzebny. Wiemy to nawet bez psychologicznej i neurologicznej wiedzy o zachodzących w naszym ciele procesach. Jeśli na przykład będziemy spać w jednej, szkodliwej dla ciała pozycji – przez 1/3 życia! – na pewno odczujemy tego negatywne skutki. Skończy się to bólem kręgosłupa i mięśni. Nie bez uszczerbku pozostanie też nasze zdrowie psychiczne, w tym zdolność do koncentracji i nastrój.

Jak temu zapobiec? Przede wszystkim trzeba kupować materace od zaufanych producentów, takich jak Hilding Anders. Dzięki posiadanym przez nich certyfikatom jakości mamy pewność długiej żywotności materaców, jak i ich działania prozdrowotnego. Jednak jak wybrać model, który będzie idealny dla nas?

Rodzaje materacy – czym się różnią?

Każdy z modeli i rodzajów materacy będzie miał z lekka inne przeznaczenie, więc warto wiedzieć o nich więcej przed dokonaniem zakupu. Najczęściej możemy spotkać się z dwoma podstawowymi rodzajami – materacami sprężynowymi, jak i piankowymi. Co je charakteryzuje?

Nowoczesne materace sprężynowe działają na podstawie technologii kieszeniowej, takiej jak Pocket Plus, którą można znaleźć w modelu Hilding Lambada. Metoda ta pozwala na niezależne działanie każdej ze sprężyn, co daje efekt podtrzymywania ciała dokładnie tak, jak ono tego potrzebuje. Takie materace występują zazwyczaj w wersjach o mniejszej i większej twardości.

Jeśli chodzi o materace piankowe, warto powiedzieć o ich niezwykle dobrym dopasowywaniu się do ciała. Dla przykładu możemy omówić model Hilding Salsa, który jest materacem termoelastycznym z pianką Visco. Co to znaczy? Materac ten będzie się dostosowywał do naszego ciała ze względu na wydzielane przez nie ciepło, jak i naszą masę ciała. Zapewnia to idealne dopasowanie do kształtów ciała, a wszystko to przy jednoczesnym podtrzymaniu odpowiedniego ułożenia kręgosłupa.

Oczywiście nie są to wszystkie rodzaje materaców. Zdarzają się materace w pełni lateksowe, choć w takim wypadku warstwa lateksowa najczęściej stanowi tylko wykończenie produktu. Jest to świetna opcja dla alergików, która pozwoli na spokojny odpoczynek przez całą noc.

Jak twardy powinien być materac?

Tutaj zasada jest bardzo prosta – im więcej ważymy, tym twardszy powinien być materac. Ważąc powyżej 90 kg, powinniśmy szukać materacy twardych. Jeśli ważymy mniej, dobrą opcją będą średnio twarde wyroby. Jeśli chodzi o miękkie materace, są one głównie polecane dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa oraz dzieci.

Warto zadać sobie pytanie – jaki materac jest zdrowy? Odpowiedź jest prosta – taki, który ma odpowiednio dobrany rodzaj i twardość do naszych potrzeb. Nie możemy oczywiście zapomnieć też o odpowiedniej higienie – Hilding Elips będzie tutaj ratunkiem. Jest to pokrowiec hipoalergiczny, który zapewni odpowiednią ochronę przed bakteriami, z racji na możliwość prania go w wysokiej temperaturze.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…