Home WEB i technologie Konfiguracja MMS Plus w Iphone – jak ją przeprowadzić?
WEB i technologie - 1 czerwca 2022

Konfiguracja MMS Plus w Iphone – jak ją przeprowadzić?

Jak skonfigurować MMS w sieci Plus w iPhone

Po zakupie nowego telefonu każdy z nas musi zmierzyć się z trudnościami dostosowania urządzenia pod preferencje użytkownika. Jedną z czynności, którą należy wykonać jest konfiguracja MMS. Jest to powinność powszechna dla telefonów nie zakupionych bezpośrednio od operatora. Dla niektórych jest ona niesamowicie irytującą koniecznością, która może wydawać się skomplikowana, ponieważ proces ustawienia usługi MMS jest znacznie zróżnicowany u każdego operatora, a pomimo szerokiego dostępu do internetu i wielu darmowych komunikatorów usługi MMS na iPhone nadal cieszą się sporą popularnością nie tylko u osób starszych, więc możliwe jest, że kiedyś otrzymasz lub właśnie otrzymałeś/aś taką wiadomość. Możliwe też że już kiedyś próbowałeś dokonać konfiguracji MMS w sieci Plus na iPhone, lecz nie było to możliwe z przyczyn technicznych. Znany jest dawny problem z iPhone serii X uniemożliwiający dokonanie konfiguracji MMS na iPhone. Został on jednak już dawno rozwiązany i uruchomienie usługi MMS nie posiada już barier technicznych. Dlatego W tym poradniku dowiesz się jak włączyć usługę MMS w iPhone z numerem w sieci komórkowej Plus. Konfiguracja MMS w iPhone jest dosyć prosta i każdy użytkownik powinien sobie poradzić z tym zadaniem bez jakichkolwiek problemów, zwłaszcza po przeczytaniu tego poradnika, dlatego nie należy się denerwować i bać, że coś ulegnie uszkodzeniu. Jest to działanie kompletnie bezinwazyjne i bezpieczne dla twojego urządzenia.

Jak włączyć MMS w iPhone w Plusie?

Na początku rozwijamy górny pasek i włączamy opcję ”Dane sieci komórkowej”, dopiero teraz możemy rozpocząć konfigurację obsługi MMS w iPhone.

Aby włączyć MMS w iPhone musimy wejść w następujące zakładki: Ustawienia>Sieć komórkowa>Sieć komórkowa danych

Teraz w kategorii MMS musimy uzupełnić zakładki zgodnie z profilami stworzonymi przez operatora. Profil MMS w sieci Plus wygląda następująco:

  • APN: mms
  • MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
  • PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
  • Maks. wielkość MMS: 307200

Dane z profilu należy skopiować, a następnie wkleić lub przepisać w puste zakładki na swoim urządzeniu. Faza ustawienia profilu została zakończona sukcesem.

Użytkownicy czasem skarżą się, że pomimo wpisania tych danych obsługa MMS na iPhone nadal nie działa. W takim przypadku proszę spróbować zostawić pole ”Maks. wielkość MMS” niewypełnione lub wypełnić pole następującymi wartościami:

  • 9216000
  • 2147483647
  • 5242880

Po uzupełnieniu wszystkich zakładek w profilu możemy wrócić do zakładki Ustawienia. Przewijamy na dół, po czym wybieramy zakładkę Wiadomości i upewniamy się że opcja Wiadomości MMS jest włączona (tj. jest podświetlona na zielono), jeśli nie – należy przesunąć suwak w prawo.

Następnie, jeśli wykonaliśmy wszystkie powyższe czynności, możemy opuścić zakładkę Ustawienia. Teraz zalecam wykonać Ponowne uruchomienie telefonu. Czasami (choć nie zawsze) jest to konieczne, aby ustawienia zostały zapisane zarówno w urządzeniu jak i u operatora.

Zadanie wykonane. Usługa MMS na iPhone została aktywowana. Możesz już wysyłać wiadomości testowe i korzystać z własnoręcznie skonfigurowanej opcji twojego telefonu. Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak wykonać konfigurację MMS iPhone.

Jak włączyć MMS w Plusie?

Aktywację MMS można przeprowadzić również korzystając ze strony internetowej udostępnionej przez operatora. Dla Plusa jest to ustaw.plus.pl

Na początku rozwijamy górny pasek i włączamy opcję ”Dane sieci komórkowej”, dopiero teraz możemy rozpocząć konfigurację obsługi MMS w iPhone.

  1. Aby włączyć MMS w iPhone musimy wejść w następujące zakładki: Ustawienia>Sieć komórkowa>Sieć komórkowa danych
  2. Na stronie należy podać swój numer telefonu i nacisnąć klawisz Pobierz PIN. Na podany numer telefonu powinien zostać wysłany kod PIN umożliwiający dalszą konfigurację.
  3. Otrzymany kod wpisujemy w odpowiednie okienko w formularzu i postępujemy dalej zgodnie z poleceniami otrzymanymi ze strony Plusa

Aktywacja usługi MMS na iPhone online została zakończona sukcesem. Możesz już wysyłać wiadomości testowe i korzystać z własnoręcznie skonfigurowanej opcji twojego telefonu. Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak wykonać konfigurację MMS iPhone online.

Jeśli pomimo zastosowania się do powyższych poleceń obsługa MMS nadal nie funkcjonuje poprawnie, należy koniecznie skontaktować się z działem wsparcia sieci komórkowej Plus lub Apple. Z pewnością zapewni on stosowną pomoc.

Sprawdź również

Przelewy przychodzące PKO BP – godziny księgowania

Realizacja płatności przez Bank PKO BP odbywa się po przez kilka rodzajów przelewów. Najba…