Home WEB i technologie Konfiguracja MMS w telefonie. Jak ją wykonać?
WEB i technologie - 29 sierpnia 2019

Konfiguracja MMS w telefonie. Jak ją wykonać?

Konfiguracja mms multimedia

Rozmowy multimedialne ułatwiają komunikację z drugą osobą i pozwalają dzielić się dowolnymi zdjęciami. Umożliwia to technologia transmisji danych, którą należy odpowiednio skonfigurować. Jak to zrobić?

Jak samodzielnie skonfigurować MMS w telefonie?

Dzięki usłudze zwanej transmisją danych możemy przeglądać strony internetowe, wysyłać zdjęcia, korzystać ze streamingów i oczywiście pobierać pocztę, gry, muzykę oraz filmy. Transmisja danych nie wymusza od użytkownika aktywacji, natomiast odbieranie i wysyłanie MMS-ów musi być poprzedzone konfiguracją. Odblokowywanie multimediów jest dla niektórych kłopotliwe, zwłaszcza że istnieją różne sposoby na wykonanie konfiguracji.

Multimedia konfiguracja mms

Można skorzystać z automatycznej konfiguracji poprzez wiadomość SMS, ale nie w każdym przypadku taki sposób zadziała. W takiej sytuacji należy pokusić się o konfigurację manualną. Wbrew powszechnej opinii, samodzielna konfiguracja wiadomości multimedialnych wcale nie jest tak skomplikowana i trudna do ogarnięcia. Wystarczy skorzystać ze wskazówek dostępnych na stronie telefonii, do której należy nasz smartfon. Jak w takim razie odblokować wiadomości MMS na Androidzie, iOSie i Windowsie?

Konfiguracja MMS dla systemu Android, iOS i Windows

W porównaniu do SMS-ów, o możliwość odbierania i wysyłania MMS-ów musimy sami się upomnieć. Jedną z kluczowych przyczyn jest fakt, że połączeń GPRS umożliwiających komunikację multimedialną nie można inicjować przez sieć. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ze względu na potencjalne nadużycia. Z uwagi na ten fakt przed dokonaniem konfiguracji zazwyczaj otrzymujemy wiadomość, że oczekuje na nas jakiś MMS. W związku z tym, że nie możemy odebrać MMS-ów, należy przystąpić do konfiguracji, postępując zgodnie z kilkoma kluczowymi wskazówkami.

W przypadku systemu Android, tak jak w każdej sytuacji, należy wejść w ustawienia, wyszukać zakładkę sieci zwykłe i bezprzewodowe, a następnie sieci komórkowe. Teraz pozostało wyszukać hasło APN i wpisać nazwę własnego operatora. Pozostałe dane powinny być uzupełnione fabrycznie, ale istnieje ryzyko, że będziemy zobowiązani do wpisania m.in. MMSC oraz Proxy dla MMS.

Multimedia mms konfiguracja

Jeśli telefon z systemem Windows nie został skonfigurowany automatycznie w trakcie pierwszego uruchomienia karty SIM, należy również dokonać konfiguracji ręcznej. Wygląda to tak samo, jak w przypadku Androidów i należy pamiętać o uzupełnieniu kluczowych okienek. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku systemu iOS. Należy wejść w ustawienia telefonu, wyszukać sieć komórkową, a następnie włączyć dane sieci komórkowej, roaming danych i LTE. Do ostatnich kroków należy wpisanie nazwy operatora w miejsce APN, a w okienko MMSC i Proxy MMS odpowiednich haseł, które znajdziemy na stronie telefonii. Jeśli w trakcie konfiguracji pojawił się jakikolwiek problem, najlepiej skontaktować się z operatorem.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…