Home Biznes Książki na Kindle i inne czytniki – jak literatura staje się dostępna
Biznes - 13 stycznia 2023

Książki na Kindle i inne czytniki – jak literatura staje się dostępna

Amazon Kindle uczynił nie mniej istotnym elementem swojej sprzedaży, jak i wielu innych dystrybutorów prasy, książek, różnego rodzaju wydawnictw. W aplikacji Kindle można przechowywać ogromne ilości książek, które dalej ważą tyle samo.

Czytnik Kindle — zawsze z Tobą

Czytniki i aplikacje Kindle podbiły serca wielu czytelników na całym świecie. Okazało się, że książki zamienione w pliki pdf lub inne formaty, świetnie się czyta w każdym miejscu na ziemi. Obecnie dostępne modele z ekranem dotykowym Kindle Touch dają możliwość jeszcze wygodniejszej obsługi i korzystania z nich. Książki zakupione na różnych platformach możesz mieć w jednej biblioteczne, a konkretne aplikacje, które pobierasz na swoim Kindle, pozwolą ci wygodnie przełączać się między poszczególnymi bibliotekami. Książki na Kindle możesz kupić np. w Empiku i poprzez wygodną aplikacje Empik Go mieć do nich cały czas dostęp, dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Co daje czytnik e-booków?

Sposób obcowania z tekstem bardzo dynamicznie zmienia się w ostatnich latach. Coraz więcej osób ma swój czytnik, chętnie korzystamy także z tabletów, które można wykorzystywać jako czytniki e-booków. Aplikacje zawierające książki z kolei bardzo łatwo się synchronizuje z czytnikiem, więc żadnego problemu nie stanowi ich uruchomienie i swobodne korzystanie z nich w każdym miejscu i czasie.

Na Kindle możesz mieć setki książek, a dalej sprzęt waży tyle samo. Zarówno przy krótkich, jak i długich podróżach to ma często niemałe znaczenie. Kindle możesz zabrać ze sobą wszędzie i wygodnie z niego korzystać. Nie musisz martwić się dodatkowym ciężarem, dokonywać wyboru między książkami. Do tego odpowiednio zaprojektowany ekran sprawia, że oczy podczas czytania męczą się znacznie mniej. W końcu nie bez znaczenia dla wielu osób jest wygoda robienia notatek na Kindle, oznaczania wybranych fragmentów. Z czytnikiem e-booków często pracuje się znacznie łatwiej niż z tradycyjną książką. Do tego niemożliwy do zignorowania jest oczywiście także aspekt ekologiczny. Wydawanie e-booków jest tańsze, nie wiąże się z wycinką lasów, a papier nie ulega niszczeniu.

Programy na czytniki Kindle

Dystrybutorzy książek w wersji elektronicznej dbają o to, aby korzystanie z e-booków było możliwie jak najprostsze. Aplikacje szybko synchronizują się z właściwym czytnikiem i zapewniają wygodne korzystanie z urządzenia i bezproblemową lekturę książki. Przechodzenie między kolejnymi archiwami także nie stanowi najmniejszego problemu. Czytnik staje się prawdziwym repozytorium, często znacznie obszerniejszym niż domowa biblioteczka.

Sprawdź również

Jakie są najlepsze kanały wykorzystania materiałów marketingowych w celu zwiększenia świadomości marki?

Obecnie sposobów na zwiększenie świadomości marki jest cała masa. Jeden z nich to sprezent…