Home Biznes Książki na Kindle i inne czytniki – jak literatura staje się dostępna
Biznes - 13 stycznia 2023

Książki na Kindle i inne czytniki – jak literatura staje się dostępna

Amazon Kindle uczynił nie mniej istotnym elementem swojej sprzedaży, jak i wielu innych dystrybutorów prasy, książek, różnego rodzaju wydawnictw. W aplikacji Kindle można przechowywać ogromne ilości książek, które dalej ważą tyle samo.

Czytnik Kindle — zawsze z Tobą

Czytniki i aplikacje Kindle podbiły serca wielu czytelników na całym świecie. Okazało się, że książki zamienione w pliki pdf lub inne formaty, świetnie się czyta w każdym miejscu na ziemi. Obecnie dostępne modele z ekranem dotykowym Kindle Touch dają możliwość jeszcze wygodniejszej obsługi i korzystania z nich. Książki zakupione na różnych platformach możesz mieć w jednej biblioteczne, a konkretne aplikacje, które pobierasz na swoim Kindle, pozwolą ci wygodnie przełączać się między poszczególnymi bibliotekami. Książki na Kindle możesz kupić np. w Empiku i poprzez wygodną aplikacje Empik Go mieć do nich cały czas dostęp, dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Co daje czytnik e-booków?

Sposób obcowania z tekstem bardzo dynamicznie zmienia się w ostatnich latach. Coraz więcej osób ma swój czytnik, chętnie korzystamy także z tabletów, które można wykorzystywać jako czytniki e-booków. Aplikacje zawierające książki z kolei bardzo łatwo się synchronizuje z czytnikiem, więc żadnego problemu nie stanowi ich uruchomienie i swobodne korzystanie z nich w każdym miejscu i czasie.

Na Kindle możesz mieć setki książek, a dalej sprzęt waży tyle samo. Zarówno przy krótkich, jak i długich podróżach to ma często niemałe znaczenie. Kindle możesz zabrać ze sobą wszędzie i wygodnie z niego korzystać. Nie musisz martwić się dodatkowym ciężarem, dokonywać wyboru między książkami. Do tego odpowiednio zaprojektowany ekran sprawia, że oczy podczas czytania męczą się znacznie mniej. W końcu nie bez znaczenia dla wielu osób jest wygoda robienia notatek na Kindle, oznaczania wybranych fragmentów. Z czytnikiem e-booków często pracuje się znacznie łatwiej niż z tradycyjną książką. Do tego niemożliwy do zignorowania jest oczywiście także aspekt ekologiczny. Wydawanie e-booków jest tańsze, nie wiąże się z wycinką lasów, a papier nie ulega niszczeniu.

Programy na czytniki Kindle

Dystrybutorzy książek w wersji elektronicznej dbają o to, aby korzystanie z e-booków było możliwie jak najprostsze. Aplikacje szybko synchronizują się z właściwym czytnikiem i zapewniają wygodne korzystanie z urządzenia i bezproblemową lekturę książki. Przechodzenie między kolejnymi archiwami także nie stanowi najmniejszego problemu. Czytnik staje się prawdziwym repozytorium, często znacznie obszerniejszym niż domowa biblioteczka.

Sprawdź również

Jak Allegro zmieniło sposób, w jaki szukamy i porównujemy produkty?

Zajmując pozycję lidera na polskim rynku e-commerce, Allegro nie tylko odpowiada na prefer…