Home Social Media Kto wymyślił TikToka? Kto jest twórcą popularnej aplikacji?
Social Media - 30 kwietnia 2020

Kto wymyślił TikToka? Kto jest twórcą popularnej aplikacji?

Sprawdź, kto stworzył TikToka

TikTok jest to obecnie bardzo popularna aplikacja (w czerwcu 2018 miała łącznie ponad 500 milionów użytkowników, a liczba ciągle rośnie!) dostępna na iOS oraz Android, która umożliwia nagrywanie, udostępnianie i oglądanie krótkich filmików video online, najczęściej w celach humorystycznych i naśladujących teledyski muzyczne.

Zobacz też: Profesjonalne szkolenie z TikToka

Twórca i właściciel TikToka

Znajdziemy tam też materiały, które poruszają ważniejsze sprawy, jednak rzadziej. Głównym autorem i właścicielem tej aplikacji mobilnej, utworzonej we wrześniu 2016 roku, jest chińskie przedsiębiorstwo IT, działające w branży internetowej, założone przez Zhanga Yiming w marcu 2012 roku – ByteDance. Przedsiębiorstwo to zainspirowało się głównie poprzednią, konkurencyjną aplikacją – musical.ly – którą we wrześniu 2017 roku wykupiło. Aplikacja ta została wygryziona przez nowo wprowadzony Tik Tok i została ona połączona z Tik Tokiem.

Zobacz też:

Właściciel Tik Toka jest obecnie w posiadaniu cennego przedsiębiorstwa, bo dzięki swojej przełomowej aplikacji, jego wartość rynkowa osiągnęła aż 75 miliardów dolarów, co pokonało dotychczasowego lidera – Ubera, o wartości rynkowej 72 miliardy dolarów. Podstawową aplikacją, która przyniosła firmie sukces, Toutiao – aplikacja z najnowszymi wiadomościami w Chinach i na całym świecie. Pierwsza oficjalną aplikacją firmy było otwarte w marcu 2012 roku Neihan Duanzi, która umożliwiała używającym rozprzestrzenianie humorystycznych treści, zdjęć i filmików. Firma ta jednak upadła w 2018 roku, ponieważ została posądzona o publikowanie „wulgarnych” i „niewłaściwych” treści oraz „wzbudzanie silnych nastrojów urazy wśród użytkowników Internetu”.

Od listopada przedsiębiorstwo to miało ponad 800 milionów aktywnych użytkowników dziennie na wszystkich swoich platformach. Ogólna liczba użytkowników dochodzi do około 1 miliarda osób na platformach ByteDance. Firma ta obsługuje również Flipagram, czy Terark, jednak te dwie wymienione wyżej aplikacje prawiły, że przedsiębiorstwo nabrało dużego tempa. Niepodważalnie jednak najpopularniejszą i dającą najwięcej zysków firmie jest aplikacja tik Tok.

Sprawdź również

Licznik obserwujących na tik toku – jak działa i czym jest?

TikTok to aplikacja znana na całym świecie. Zamieszane są na niej przeważnie zabawne, krót…