Home Social Media Kto wymyślił TikToka? Kto jest twórcą popularnej aplikacji?
Social Media - 30 kwietnia 2020

Kto wymyślił TikToka? Kto jest twórcą popularnej aplikacji?

Sprawdź, kto stworzył TikToka

Do kogo należy TikTok? Aplikacja została stworzona przez firmę ByteDance i to ona obecnie jest jej właścicielem. TikTok jest to obecnie bardzo popularna aplikacja (w Polsce ma ponad 6 milionów, a liczba ciągle rośnie!) dostępna na iOS oraz Android.

Apka umożliwia nagrywanie, udostępnianie i oglądanie krótkich filmików video online, najczęściej w celach humorystycznych i naśladujących teledyski muzyczne. Znajdziemy tam też materiały, które poruszają ważniejsze sprawy, jednak rzadziej.

Zobacz też: Profesjonalne szkolenie z TikToka

Twórca i właściciel, czyli kto wymyślił TikToka?

Głównym autorem i właścicielem tej aplikacji mobilnej, utworzonej we wrześniu 2016 roku, jest chińskie przedsiębiorstwo IT, działające w branży internetowej, założone przez Zhanga Yiming w marcu 2012 roku – ByteDance.

Jak się nazywał wcześniej TikTok?

Przedsiębiorstwo to zainspirowało się głównie poprzednią, konkurencyjną aplikacją – musical.ly – którą we wrześniu 2017 roku wykupiło. Aplikacja ta została wygryziona przez nowo wprowadzony TikTok i została ona połączona z TikTokiem. Można więc powiedzieć, że TikTok wcześniej nazywał się musical.ly.

Zobacz też:

Właściciel TikToka jest obecnie w posiadaniu cennego przedsiębiorstwa, bo dzięki swojej przełomowej aplikacji, jego wartość rynkowa osiągnęła aż 75 miliardów dolarów, co pokonało dotychczasowego lidera – Ubera, o wartości rynkowej 72 miliardy dolarów. Podstawową aplikacją, która przyniosła firmie sukces, Toutiao – aplikacja z najnowszymi wiadomościami w Chinach i na całym świecie. Pierwsza oficjalną aplikacją firmy było otwarte w marcu 2012 roku Neihan Duanzi, która umożliwiała używającym rozprzestrzenianie humorystycznych treści, zdjęć i filmików. Firma ta jednak upadła w 2018 roku, ponieważ została posądzona o publikowanie „wulgarnych” i „niewłaściwych” treści oraz „wzbudzanie silnych nastrojów urazy wśród użytkowników Internetu”.

Od listopada przedsiębiorstwo to miało ponad 800 milionów aktywnych użytkowników dziennie na wszystkich swoich platformach. Ogólna liczba użytkowników dochodzi do około 1 miliarda osób na platformach ByteDance. Firma ta obsługuje również Flipagram, czy Terark, jednak te dwie wymienione wyżej aplikacje prawiły, że przedsiębiorstwo nabrało dużego tempa. Niepodważalnie jednak najpopularniejszą i dającą najwięcej zysków firmie jest aplikacja tik Tok.

Ile TikTok ma użytkowników?

W samej tylko Polsce jest ponad 6 milionów aktywnych użytkowników TikToka! Natomiast w roku 2021 TikTok przebił magiczną liczbę 2 miliardów użytkowników na całym świecie! To niesamowity rezultat, który świadczy o wielkiej popularności tej aplikacji.

Kiedy powstał TikTok?

Aplikacja TikTok została stworzona w 2016 roku natomiast rok później, bo w 2017 roku po przejęciu musical.ly apka zaczęła skokowo zyskiwać popularność, która rośnie z roku na rok.

 

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…