Home Biznes Kursy zawodowe odpowiedzią na ciężkie czasy
Biznes - 10 lutego 2021

Kursy zawodowe odpowiedzią na ciężkie czasy

Pandemia koronawirusa przysporzyła każdemu człowiekowi wielu problemów. Począwszy od tych zdrowotnych, skończywszy na finansowych. Nieustanne zamykanie lokali gastronomicznych, galerii handlowych czy salonów kosmetycznych przyczyniło się do wielu zwolnień. W związku ze stale zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną warto udać się na kurs zawodowy do szkoły Start Edukacja, aby dostosować swoje kompetencje do aktualnego rynku pracy.

Policealne szkoły medyczne gwarancją zatrudnienia w obecnych czasach

Niewątpliwie zapotrzebowanie na pracowników z sektora medycyny w dobie pandemii jest bardzo duże. Każde medium donosi, że stale zauważalne są braki kadrowe. W związku z tym warto podjąć odpowiednie kroki, aby uzyskać pewne zatrudnienie.

  • Sterylizator medyczny

Jednym ze szkoleń, jakie odbyć można w szkole Start, jest kurs na sterylizatora medycznego. Dzięki rocznej szkole kursant uzyskuje kwalifikacje niezbędne do wykonywania tego zawodu. Fach ten jest szczególnie pożądany w dobie koronawirusa.

  • Rejestratorka medyczna

Kurs na rejestratorkę medyczną umożliwi Ci pracę w każdej placówce medycznej. Zawód ten polega na prowadzeniu sekretariatu medycznego oraz bezpośredniej obsłudze pacjentów.

Ponadto w szkole Start możliwe jest odbycie kursu na instruktora terapii uzależnień, masażystę, opiekuna medycznego czy higienistkę stomatologiczną. Wszystkie te zawody szczególnego znaczenia nabywają podczas trwania pandemii.

Kursy, dzięki którym zyskasz pracę w dobie pandemii

Wśród zawodów, które cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, wymienia się:

  • Informatyka

W szkole Start uzyskać możesz kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu technika informatyka. Zawód ten szczególnego znaczenia nabrał w dobie pandemii, gdyż większość firm zdecydowała się na pracę zdalną. Dzięki kursom programistycznym czy graficznym możesz podnieść swoje kompetencje.

  • Sprzedawcę

Trwający 60 godzin kurs na sprzedawcę pozwoli Ci znaleźć zatrudnienie w każdym sklepie. W programie szkolenia znajdują się między innymi: prowadzenie dokumentacji, podstawy obsługi komputera, elementy towaroznawstwa czy zasady profesjonalnej sprzedaży.

Inne kursy, które odbyć możesz w szkole Start to: szkolenie z kadr i płac, kurs fryzjerski czy kucharski.

Szkoła Start Edukacja oferuje wiele kierunków, które są odpowiedzią na ciężkie czasy, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Dzięki oferowanym przez nas kursom z łatwością odnajdziesz się w panującej rzeczywistości. Już dziś dostosuj się do obecnie panującego rynku.

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …