Home Biznes Motywujący benefit dla pracownika. Jaki najlepszy?
Biznes - 13 kwietnia 2022

Motywujący benefit dla pracownika. Jaki najlepszy?

Coraz częściej osoby poszukujące pracy zwracają uwagę nie tylko na wynagrodzenie, ale także na to, czy firma, do której zamierzają aplikować oferuje dodatki pozapłacowe. Benefity są bardzo popularne, oferuje je więc coraz więcej firm. Lista benefitów, na które mogą liczyć pracownicy jest długa i różnorodna. Co więcej, jest inna niż jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej osób prowadzi bowiem zdrowy tryb życia i najbardziej jest zadowolona z benefitów o charakterze zdrowotnym. Do takich bardzo pożądanych dzisiaj dodatków pozapłacowych zalicza się między innymi owoce do biura.

Dlaczego owoce do biura w rankingu popularnych benefitów zajmują wysoką pozycję?

Idealny dodatek pozapłacowy powinien odpowiadać na potrzeby pracownika. Stąd duża popularność benefitów o charakterze prozdrowotnym. Jeszcze całkiem niedawno wśród tych dodatków najbardziej pożądana była prywatna opieka medyczna i stomatologiczna oraz ubezpieczenie na życie. Dzisiaj niemniej popularne są owoce i warzywa, które zapewnia swoim pracownikom coraz więcej firm. Większość pracodawców jest bowiem świadomych tego, że bardzo wiele skorzystają, troszcząc się o zdrowie pracowników przez cały rok. Owoce do biura motywują do lepszej pracy i poprawiają atmosferę w miejscu pracy.

Jakie jeszcze korzyści odnoszą pracodawcy dostarczając owoce do biura?

Owoce i warzywa to najbardziej zdrowa przekąska, jaką można zapewnić pracownikom. Są one źródłem cennych dla zdrowia składników. Dostarczają między innymi witamin, które poprawiają odporność organizmu. Osoby, które dbają o to, aby w ich jadłospisie nie brakowało owoców i warzyw są bardziej odporne na atak chorobotwórczych bakterii i wirusów. Rzadziej więc chorują. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że duża liczba pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich jest dla każdego pracodawcy bardzo dużym problemem.

Owoce do biura – gdzie je kupić?

Możliwości zakupu owoców jest naprawdę wiele. Rozwiązaniem bardzo wygodnym jest skorzystanie z usług firmy dostarczającej owoce do biura. Decydując się na skorzystanie z usług takiej firmy, nie trzeba oddelegowywać do zakupu owoców żadnego z pracowników. Jedyne, co należy zrobić to złożyć zamówienie poprzez formularz dostępny na stronie wybranego dostawcy. Plusem tego rozwiązania są też bardzo korzystne ceny. Pracodawcy, którzy zdecydują się zapewnić pracownikom owoce do biura mogą być pewni, że nie podniesie to drastycznie kosztów prowadzonej działalności.

Jakie owoce do biura mogą zostać dostarczone?

Wybór jest naprawdę bardzo duży. Dobra firma zajmująca się dostarczaniem owoców do biur dba bowiem o to, aby pracownicy mieli wybór, gdyż nie wszyscy lubią te same owoce. Dlatego można składać zamówienia na skrzynki z jabłkami, owocami sezonowymi, bananami czy owocami egzotycznymi. Można zamawiać także skrzynki z pokrojonymi warzywami, które idealnie nadają się do jedzenia na surowo. Idealną propozycją na sezon jesienno-zimowy, a więc okres przeziębień i infekcji są zestawy rozgrzewające. Zawierają one bogate w witaminę C pomarańcze i cytryny oraz miód i imbir.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl/

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…