Home E-commerce Na czym polega pozycjonowanie?
E-commerce - 14 sierpnia 2019

Na czym polega pozycjonowanie?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to z punktu widzenia osoby, która nie ma pojęcia o tym na czym polega pozycjonowanie nic innego, jak różnego rodzaju wysiłki webmastera, który robi wszystko, aby upewnić się, że oddana w jego ręce witryna: jest zgodna z wytycznymi wyszukiwarek, może być odpowiednio indeksowana, może być odpowiedni klasyfikowana pod kątem wyszukiwanych fraz.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to z punktu widzenia osoby, która nie ma pojęcia o tym na czym polega pozycjonowanie nic innego, jak różnego rodzaju wysiłki webmastera, który robi wszystko, aby upewnić się, że oddana w jego ręce witryna:

  • jest zgodna z wytycznymi wyszukiwarek,
  • może być odpowiednio indeksowana,
  • może być odpowiedni klasyfikowana pod kątem wyszukiwanych fraz.

Podczas gdy to zwykle marketerzy prawdopodobnie najlepiej rozumieją konsekwencje nieskutecznego SEO sklepów internetowych, to często deweloperzy (programiści) wdrażają techniczne rozwiązania wpływające na pozycjonowanie e-commerce.

Chociaż techniczne pozycjonowanie sklepów internetowych nie jest tak czasochłonne, jak ciągła optymalizacja, taka jak budowanie linków, wystarczy jeden błąd i można dość szybko mocno negatywnie wpłynąć na wydajność swojej witryny, gdyż problemy z indeksowaniem pojawiają się przed oceną jakości. To uświadamia jak ważne jest zrozumienie tego na czym polega pozycjonowanie jako całości.

Kiedy jest najlepszy czas na pozycjonowanie dla e-commerce?

Najbardziej odpowiednim czasem na rozważenie technicznego aspektu SEO jest budowa strony internetowej, natomiast jeśli chodzi o pozycjonowanie e-commerce pod względem contentu – ta praca zawsze jest aktualna i nie ma końca. Jeśli jednak stanie się tak, że z jakiegoś powodu pozycjonowanie sklepu internetowego będzie zaniechane lub zignorowane na etapie jego budowy, w dalszej kolejności konieczne mogą być długotrwałe i wymagające techniczne audyty SEO, które będą w stanie zidentyfikować i naprawić problemy. Trzeba się będzie w tym czasie oswoić również z możliwymi okresami niepewności w miarę wprowadzania zmian, co jest kolejną negatywną konsekwencją niezrozumienia tego na czym polega pozycjonowanie na jak najwcześniejszym etapie budowania sukcesu online.

Na czym więc polega SEO?

Techniczne pozycjonowanie dla e-commerce to nie tylko:

  • budowanie witryny
  • aktualizacje dokonywane przez wyszukiwarki

Prawidłowe pozycjonowanie dla e-commerce to także zmiany w kierunku własnego biznesu lub zachowania klientów. Techniczne względy SEO przy tworzeniu i utrzymywaniu strony internetowej obejmują różne elementy, ale jednym z najważniejszych i bazowych jest przyszłościowa architektura witryny.

W miarę rozwoju strony architektura musi sobie z tym poradzić, co ma bezpośredni wpływ na SEO. Idealnie strony nie powinny pozwolić na to, by ich gość „zakopał” się zbyt głęboko (więcej niż cztery poziomy niżej) w witrynie, co oznacza planowanie strony jako „poziomej”. Dzięki temu wyszukiwarki mogą regularnie indeksować, buforować i indeksować strony.

Kategoryzacja stanowi dużą część architektury – szczególnie jeśli chodzi o sklepy e-commerce. Polega to na tym, iż dzieli się katalog produktów na kategorie, przypisując im odpowiednie adresy URL.

Podsumowując, celem wyszukiwarek jest zapewnienie bezstronnych wyników, które dostarczają poszukiwanych informacji tak szybko i dokładnie, jak to możliwe – a SEO sklepów internetowych jest po to, by wyszukiwarki uznały daną stronę dokładnie za tą, która te wyniki zapewnia.

Sprawdź również

To dlatego nie możesz się zalogować na OLX przez Facebooka

OLX to jedna z najbardziej popularnych platform e-commerce w Polsce, umożliwiająca kupowan…