Home Telewizja Najlepsze filmy 2019 – zestawienie
Telewizja - 20 października 2019

Najlepsze filmy 2019 – zestawienie

Co ciekawego w kinach w 2019?

Najlepsze filmy 2019 roku, czyli takie, które naszym zdaniem warto polecić! Każdy kolejny koniec roku przynosi ze sobą refleksję, również na polu kulturowym. Nad jakimi produkcjami warto się pochylić, co nadrobić? Oto nasze propozycje najlepszych filmów 2019 roku.

„Pewnego razu… w Hollywood”

Powrót Tarantino na kinowe ekrany zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie w środowisku filmowym – nie inaczej było w przypadku tej premiery. „Pewnego razu… w Hollywood” dostarcza nam wszystkiego, czego po reżyserze takich hitów jak „Pulp Fiction” czy „Kill Bill” możemy się spodziewać – niemal trzy godziny filmu wypełniają przede wszystkim błyskotliwe dialogi, które, choć nie być może nie uzyskają statusu kultowych, wciąż zapewniają wyśmienitą rozrywkę. Dodajmy do tego charakterystyczny montaż, wyśmienite aktorstwo, odrobinę kiczu i hektolitry ewidentnie sztucznej krwi, a otrzymujemy solidną produkcję,  która nie zawiedzie fanów dorobku Tarantino. Film ten zadowoli również osoby szczególnie zainteresowane estetyką późnych lat 60. w USA – stroje, makijaż, muzyka, a nawet kolorystyka przenoszą nas do Kalifornii wypełnionej z jednej strony ekstatyczną hippisowską energią, z drugiej ekskluzywnością przemysłu filmowego.

„Joker”

Któż z nas nie kojarzy choćby postaci niepokojącego klauna z serii komiksów o Batmanie? Todd Phillips bierze na tapet postać Jokera i przedstawia jego origin story w klimacie zgoła innym niż widz mógłby się tego spodziewać. Otrzymujemy więc produkcję, która, choć mogłaby być kolejnym komercyjnym blockbusterem, okazuje się przemyślanym studium człowieka przygniatanego ciężarem życia. Szczególna w tym zasługa znakomitego Joaquina Phoenixa, który wciela się w rolę przerażająco doskonale, stając się tym samym najlepszym Jokerem jakiego widziało kino od czasów nieodżałowanego Heatha Ledgera. Dla osób, które śledzą stawki oscarowe to pozycja obowiązkowa – Phoenix statuetkę ma niemal w kieszeni.

„Avengers: Koniec gry”

Jeśli mowa o filmach osadzonych w komiksowym uniwersum, nie sposób nie wspomnieć o „Avengers: Koniec gry”,  który poszczycić może się tytułem najbardziej kasowego filmu wszechczasów, wyprzedzając w rankingu dotychczasowego zwycięzcę – „Avatara”. To pełne przepychu i szaleństwa wybitne kino akcji będzie niewątpliwie ogromną gratką dla fanów pozostałych części serii, choć dla nowych widzów może okazać się zbyt przytłaczające. Podobnie jak w przypadku „Jokera” mamy tu do czynienia z filmem ambitniejszym, niż wskazywałby jego gatunek. Rozrywka w najlepszym wydaniu!

„Midsommar. W biały dzień”

Ostatnie lata przyniosły kinu grozy niezwykłe odświeżenie; po komercyjnie nastawionych produkcjach przyszedł czas na obrazy bogatsze w treść i lepiej przemyślane estetycznie. Jednym ze  zwiastunów horrorowej odwilży jest „Midsommar” – dzieło autorstwa Ariego Astera, który odpowiada również za głośne „Hereditary”. Reżyser sięga po interesujące rozwiązania formalne, niepasujące zgoła do gatunku, by wprowadzić widza niemal w stan hipnozy i robi to wyjątkowo skutecznie. Akcja rozgrywa się w czasie wakacji, w pełnym słońcu i otoczeniu przyrody, a mimo tego przez cały nie opuszcza nas trudny do wyjaśnienia niepokój.

Zobacz też:

Sprawdź również

Na ilu ekranach można oglądać Netflix jednocześnie?

Netflix, popularny serwis VOD, oferuje szeroki wybór filmów, seriali, programów, anime ora…