Home WEB i technologie Obrócony ekran o 90 lub 180 stopni – co zrobić?
WEB i technologie - 14 listopada 2019

Obrócony ekran o 90 lub 180 stopni – co zrobić?

Obrócony obraz w komputerze - jak naprawić?

Obrócony obraz na ekranie laptopa lub komputera to z pewnością sytuacja niecodzienna, która może nas mocno zaskoczyć. To nie wirus, więc nie musisz się obawiać, ale miej świadomość, że takie zdarzenia mogą wystąpić i powody są co najmniej dwa.

Jak obrócić ekran na komputerze o 90 i 180 stopni?

Jeśli ekran obrócony jest o 90 lub 180 stopni to mamy dwa sygnały – złe parametry karty graficznej lub przypadkowo wciśnięta kombinacja klawiszy. W pierwszej kolejności warto zweryfikować najprostsze rozwiązanie, które może błyskawicznie przywrócić ekran do pierwotnego staniu. Należy przytrzymać więc klawisz ctrl, a następnie wcisnąć jedną ze strzałek na klawiaturze. Jeśli to nie zadziała, spróbujmy kombinację ctrl + alt + jedna ze strzałek na klawiaturze.

Innym sposobem jest ustawienie rotacji ekranu w panelu sterowania. W tym celu należy kliknąć prawy przycisk myszywybrać pulpit, a następnie ustawienia. W kolejnym kroku wybierz opcję zaawansowane, znajdź zakładkę odpowiadającą karcie graficznej i wyszukaj nazwę rotacja/rotation/rotate. Ustaw stopnie obrotu ekranu na 0 i zatwierdź zmiany klikając zastosuj lub OK.
Poziom obrazu można zmienić także w ustawieniach kraty graficznej. W tym kroku należy udać się do panelu sterowniczego grafiki i mediów, wybrać zakładkę właściwości grafiki, a następnie wyszukać hasło rotacja. Następnie należy wybrać prawidłowe ułożenie obrazu wybierając opcję przywróć do normalnego położenia. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno wygląd menu jak i poszczególne nazwy, mogą różnić się od systemu operacyjnego oraz wersji, którą posiadamy na swoim komputerze. Mimo wszystko podane wyżej sposoby powinny pomóc w przywróceniu ekranu do normalnego położenia.

Zobacz też:

Sprawdź również

Jak założyć konto PayPal?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych platform płatniczych na świecie, umożliwiającą szy…