Home Social Media Od ilu lat jest Tik Tok?
Social Media - 16 czerwca 2020

Od ilu lat jest Tik Tok?

Ile lat trzeba mieć żeby korzystać z Tik Toka?

Ile trzeba mieć lat, aby móc korzystać z Tik Toka? Tik Tok to aplikacja, która cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. Umożliwia on nagrywanie i zamieszczanie śmiesznych filmików, w rytm ulubionej muzyki. Coraz więcej kont na Tik Toku należy do młodych ludzi. Pojawia się więc pytanie, czy Tik Toka może prowadzić każdy niezależnie od wieku?. Czy są pewne regulacje determinujące wiek użytkowników aplikacji?.

Ile lat trzeba mieć aby korzystać z Tik Tok’a?

W Internecie pojawia się coraz więcej pytań, od ilu lat jest Tik Tok? Zwykle pytają o to rodzice zauważając, że ich pociechy coraz więcej czasu spędzają tańcząc przed własnym telefonem. Nie trudno ukryć, że znaczna część młodych ludzi, posiada telefon z dostępem do Internetu już od wczesnego dzieciństwa. Większość z nich, nie jest do końca świadoma jak wiele zagrożeń może nieść za sobą błahe korzystanie z aplikacji. Nieodpowiednie zarządzanie danymi, czy ich przetwarzanie to tylko niektóre z niebezpieczeństw, czyhających na niezorientowanych użytkowników.

Zobacz też: Jak dostać się do Dla Ciebie na Tik Toku?

Jeszcze rok temu, Tik Tok został oskarżony o niewłaściwe, w myśl Amerykańskiego prawa, przechowywanie danych i zobowiązany został do zapłacenia wysokiej kary pieniężnej. Miało to zmotywować aplikację do wprowadzenia zmian nie tylko odnośnie sposobu zarządzania danymi, ale także ograniczenia wieku użytkowników.

Tik Tok – od ilu lat?

Jeśli chodzi o wiek tiktokerów to regulamin aplikacji Tik Tok jasno mówi, że wiek od którego dozwolone jest założenie konta wynosi 13 lat. Oczywiście musimy potwierdzić swój wiek przy zakładaniu konta, w przypadku gdy wyjdzie na jaw, że użytkownik ma mniej niż 13 lat, konto zostaje niezwłocznie zamknięte. Zdarza się jednak, że najmłodsi podają nieprawidłową datę urodzenia, byle by móc korzystać z aplikacji. Mimo wszystko, moderatorzy próbują skutecznie niwelować przypadki oszustwa.

Zobacz: Jak usunąć konto Tik Tok bez hasła?

Istotną rolę, spełniają tu również rodzice, którzy mimo wszystko powinni kontrolować aplikacje, z których korzystają ich dzieci. W przypadku odpowiedzi na pytanie: od ilu lat można zamieszczać materiały na Tik Toku? Odpowiedź będzie identyczna. W przypadku publikowania filmików w serwisie Tik Tok, użytkownik również musi mieć minimum 13 lat.

Więcej ciekawostek na temat TikToka znajdziecie w Podręczniku „TikTok od A do Z” autorstwa Classylicious. Szczegóły na temat kursu TikTok’a na classylicious.com.

Sprawdź również

Jak usunąć konto Snapchat?

Snapchat w okresie swojej świetności posiadał ogromną rzeszę oddanych użytkowników. Dobrze…