Home WEB i technologie Outsourcing programistów – jak z niego skorzystać i uniknąć typowych błędów?
WEB i technologie - 7 sierpnia 2019

Outsourcing programistów – jak z niego skorzystać i uniknąć typowych błędów?

Outsourcing to wielki, nowy trend. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój oprogramowania, rekrutację, hotelarstwo, wszystko jest zlecane na zewnątrz.

Sam termin „outsourcing” odnosi się do przekazywania pewnych procesów biznesowych zewnętrznemu usługodawcy. Ma to miejsce, gdy firma nie jest w stanie zarządzać tymi konkretnymi zadaniami ze względu na złożoność ich natury lub ze względu na wielkość organizacji. Outosurcing programistów jest jednym z najbardziej popularnych, gdyż IT to obszar, w którym większość usług jest na tyle specyficzna, iż jest zlecana na zewnątrz. Poziom outsourcingu jest wysoki wśród firm tworzących oprogramowanie. W tym artykule przyjrzymy się pozytywnym i negatywnym aspektom outsourcingu o tym charakterze.

Outsourcing programistów: korzyści

Przede wszystkim jest to efektywność kosztowa. Wielu przedsiębiorców potwierdza, iż główną korzyścią z outsourcingu IT i nie tylko są właśnie finanse, tym bardziej jeśli współpracuje się z tak atrakcyjną cenowo opcją jaką jest na przykład commoditech.pl. Dzieje się tak dlatego, że lokalny specjalista może obciążyć Cię kwotą większą niż ten z Indii lub Afryki. Ale uwaga: ważne jest zatrudnienie dobrego profesjonalisty, ale zawsze staraj się wybierać tańszą alternatywę, ale nie najtańszą.

Kolejną dużą korzyścią jest oszczędność czasu. Jeśli jedną z najważniejszych kwestii dla Twojego biznesu jest dotrzymanie terminów, outsourcing programistów może przyjść z pomocą. Jeśli potrzebujesz więcej siły roboczej do swojego projektu, możesz zatrudnić specjalistów, którzy spełnią wymagania i wniosą odpowiednie umiejętności. Przyspieszy to ukończenie projektu, a specjaliści przyczynią się do poprawy jakości. Technologia zmienia się co minutę i w takich momentach ważne jest, aby wyposażyć zespół programistów w najnowsze innowacje. Udana firma opracowująca oprogramowanie musi mieć pewność, że jej zespół dysponuje najnowszą i wymaganą wiedzą techniczną i umiejętnościami. Pozostawiając swoje obawy firmie outsourcingowej, możesz skupić się na swoich podstawowych kompetencjach.

Outsourcing programistów: wady

W przypadku outsourcingu niskie standardy zawodowe są czymś, z czym możesz (ale nie musisz) się zmierzyć. Istnieje też szansa, że uzyskane wyniki mogą nie spełnić Twoich oczekiwań, może się tak stać zwykle z dwóch powodów:

  • niższa cena
  • brak wiedzy na temat programowania

Aby uniknąć takich okoliczności, warto przekazać odpowiedzialność za outsourcing deweloperów osobie posiadającej wiedzę techniczną. Oczywiście też poszukaj referencji i sprawdź dotychczasowe doświadczenia firmy outsourcingowej.

Sprawdź również

Subskrypcja – co to jest i jak działa?

Subskrypcje stały się dziś powszechne, oferując klientom dostęp do różnorodnych usług i pr…