Home Biznes Płatności mobilne – jakie korzyści niosą dla użytkowników?
Biznes - 17 sierpnia 2023

Płatności mobilne – jakie korzyści niosą dla użytkowników?

Życie w świecie szybkiego rozwoju technologicznego i cyfryzacji rodzi potrzebę stałego doskonalenia poszczególnych stref życia. Jedną z nich są chociażby płatności mobilne, które umożliwiają wykonanie transakcji bez zbędnych formalności i przeszkód. Jakie korzyści niosą one dla użytkowników?

Płatności mobilne – czy to rozwiązanie przyszłości?

Zgodnie ze statystykami przedstawionymi przez Netb@nk Bankowość internetowa i mobilna, płatności bezgotówkowe, można wywnioskować, że ponad 17,5 miliona obywateli Polski obecnie korzysta wyłącznie z bankowych aplikacji mobilnych. W porównaniu do poprzednich lat, odsetek transakcji dokonywanych z wykorzystaniem płatności mobilnych wzrósł aż o 21%. Może to świadczyć jedynie o tym, że płatności mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i wzbudzają coraz to większe zaufanie.

Czym dokładnie są płatności mobilne?

Płatności mobilne to nic innego jak forma bezgotówkowej transakcji. Cechuje się ona szybkością oraz komfortem dla nadawcy, jak i odbiorcy przelewu. Nie ma już konieczności składania osobistej wizyty w banku czy wypełniania uporczywych blankietów. Płatności mobilne gwarantują bezproblemowy i ekspresowy przelew i odbiór gotówki. Teoretycznie, można z nich skorzystać jedynie za pomocą jednego kliknięcia.

Płatności mobilne rozwiązaniem przyszłości i odpowiedzią na współczesne potrzeby

Płatności mobilne i ich rozwój, poniekąd kształtowane są przed dynamicznie zmieniające się czynniki społeczne. Obecni posiadacze kont bankowych śmiało idą z nurtem globalizacji i chcą zagwarantować sobie maksymalny komfort. Nie da się bowiem ukryć, że ekspresowe przelewy do wybranego odbiorcy są jedną z potrzeb współczesnego konsumenta. W związku z tym płatności mobilne, w przyszłości pewnie jeszcze nie raz zostaną udoskonalone, a proponowane przez nie rozwiązania dopasują się jeszcze lepiej do szybkiego tempa życia i potrzeby komfortu, panującej w społeczeństwie.

Płatności mobilne – jakie mają zalety?

Płatności mobilne to szereg rozwiązań, które mają przede wszystkim ułatwić dokonywanie transferów pieniędzy. Wśród najpopularniejszych z nich można wymienić chociażby Autopay. To szybki i bezproblemowy system, umożliwiający dokonywanie płatności za autostrady czy obowiązkowe winiety .

Korzyści dla użytkowników płatności mobilnych

Płatności mobilne niosą za sobą wiele korzyści dla potencjalnych użytkowników. Oczywiście, największą z nich jest możliwość dokonywania przelewów bez zbędnych formalności i straty czasu. W kilka chwil, płatności mobilne, pozwalają na transfer gotówki pomiędzy użytkownikami kont bankowych. Niemniej jednak, zalet systemów płatności mobilnej jest znacznie więcej. Można do nich zaliczyć np.:

  • bezproblemowe dokonywanie opłat drogowych w czasie podróży – bez konieczności stania w kolejkach;
  • dokonywanie zakupów w aplikacjach internetowych bez konieczności logowania i każdorazowego podawania numeru karty;
  • bezpieczeństwo – płatności mobilne najczęściej uwierzytelniają użytkowników za pomocą biometrii. Daje to gwarancję, że nikt inny nie będzie w stanie wykonać płatności z ich konta.

Śmiało można więc powiedzieć, że płatności mobilne powoli stają się standardem. Wygoda, komfort oraz bezpieczeństwo są tym, czego współcześni użytkownicy stale poszukują.

Zdjęcie autorstwa jannoon028 na Freepik

Materiał partnera

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…