Home Social Media Pokoje na Facebooku – czym są i jak utworzyć pokój?
Social Media - 29 maja 2020

Pokoje na Facebooku – czym są i jak utworzyć pokój?

Pokoje na FB - co to jest? Jak działa?

Pokoje na FB to nowość, którą portal prowadził w kwietniu. Facebook, choć na rynku jest już wiele lat, ma w dalszym ciągu liczne grono odbiorców. Nie brakuje osób w różnym wieku, którzy chętnie korzystają z tego rozwiązania, zarówno do celów zawodowych, jak i przede wszystkim do prywatnych. Łatwo można znaleźć tam członków rodziny, przyjaciół czy znajomych z pracy i ze szkoły. Wystarczy kilka kroków do tego, żeby zarejestrować się tam i zostać na dłużej. Dla użytkowników czeka wiele udogodnień i komfortowych narzędzi. Ich pojawienie się może pozytywnie wpłynąć na częstotliwość korzystania z tego serwisu społecznościowego.

Utwórz pokój na FB i rozmawiaj z bliskimi na video!

Pokoje na Facebooku służące do odbywania prywatnych rozmów to jedna z najważniejszych propozycji. Do takiego miejsca można zaprosić nie tylko znajomych, ale także osoby z zewnątrz, co jest dużym udogodnieniem dla tych, którzy nie zdecydowali się na założenie konta. Aktualnie nie jest to jeszcze narzędzie w pełni rozwinięte. Twórcy Facebooka widzą w tym duży potencjał, zapowiadają, że już niedługo będzie można się łączyć ze znajomymi w tym serwisie za pomocą innych aplikacji, na przykład WhatsAppa, Messenger czy Instagram Direct.

Te plany rozwoju zdecydowanie zbliżą użytkowników różnych serwisów społecznościowych. W jednym pokoju taką prywatną rozmowę może odbywać aż 50 osób. Jest to narzędzie przeznaczone nie tylko do odnawiania kontaktów z rodziną czy przyjaciółmi, można zainicjować spotkanie online także z innych powodów, między innymi zawodowych czy pod wpływem wspólnych zainteresowań, nauki.

Zobacz też: Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera

Pokój FB – Jak korzystać z tej usługi?

Bezpieczeństwo to kwestia, do której ten serwis społecznościowy podchodzi bardzo poważnie. Pokoje na Facebooku zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby każdy z użytkowników mógł liczyć na wsparcie. Po założeniu grupy można decydować, czy ma to być miejsce otwarte dla wszystkich osób, czy mogą do niego dostać się tylko bliscy znajomi. Wszystkie pokoje można bezpośrednio nadzorować tak, żeby zaproszenia nie otrzymał nikt nieproszony. Założyciel grupy jest w stanie wyrzucić użytkownika, który nie spełnia wymagań. Taką telekonferencję można urozmaicić poprzez stosowanie różnych wygodnych filtrów. Do każdej rozmowy jesteśmy w stanie zaprosić interesujące osoby poprzez przesłanie linku lub zamieszczenie wydarzenia na swoim profilu.

Zobacz też: Sprawdź, kto Cię obserwuje na FB

Facebook, żeby móc pokonać liczną konkurencję na rynku, każdego dnia wprowadza liczne udogodnienia. Ich wprowadzenie łączy się także z dopracowaniem szczegółów, dlatego na tym serwisie łatwiej zachować porządek przeprowadzanych rozmów. Telekonferencje da się zaplanować z większym niż dotychczas wyprzedzeniem.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…